Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Gymnázium Jiřího Wolkera v Prostějově získalo v letošním roce významnou podporu pro rozvoj zájmové činnosti od statutárního města Prostějov a svého zřizovatele Olomouckého kraje.


Vedení gymnázia podalo tři úspěšné projekty v rámci kulturních dotací Olomouckého kraje. Projekty podporují významné aktivity gymnázia, které se týkají pravidelného divadelního a filmového tábora v Sobotíně a seminářů kulturní gramotnosti. Olomoucký kraj také podpořil vybavení pro Divadlo Point, které působí při Gymnáziu Jiřího Wolkera, i statutární město Prostějov dlouhodobě dotačně podporuje činnost divadla a také pravidelně přispívá na provoz horolezecké stěny umístěné v tělocvičně Gymnázia Jiřího Wolkera a využívané širší veřejností. Činnost Divadla Point je dlouhodobou prioritou zájmové činnosti Gymnázia Jiřího Wolkera. Divadlem prošly desítky mladých lidí s možností ověřit si svůj umělecký talent a případně se rozhodnout pro profesionální uměleckou dráhu. Point dnes působí v důstojných prostorách bývalé základní školy na Husově náměstí. O jeho představení je velký zájem, okruh diváků se zvětšuje. Kromě zmíněné podpory těží divadlo i z podpory soukromých dárců prostřednictvím nadačního fondu Gaudeamus. Podpora zájmové činnosti na Gymnáziu Jiřího Wolkera je zastřešena v rámci školního klubu a kromě Divadla Point zahrnuje i řadu přírodovědných a sportovních kroužků včetně kroužku horolezeckého.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments