Příjemnou noc, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Gymnázium Jiřího Wolkera v Prostějově získalo v letošním roce významnou podporu pro rozvoj zájmové činnosti od statutárního města Prostějov a svého zřizovatele Olomouckého kraje.


Vedení gymnázia podalo tři úspěšné projekty v rámci kulturních dotací Olomouckého kraje. Projekty podporují významné aktivity gymnázia, které se týkají pravidelného divadelního a filmového tábora v Sobotíně a seminářů kulturní gramotnosti. Olomoucký kraj také podpořil vybavení pro Divadlo Point, které působí při Gymnáziu Jiřího Wolkera, i statutární město Prostějov dlouhodobě dotačně podporuje činnost divadla a také pravidelně přispívá na provoz horolezecké stěny umístěné v tělocvičně Gymnázia Jiřího Wolkera a využívané širší veřejností. Činnost Divadla Point je dlouhodobou prioritou zájmové činnosti Gymnázia Jiřího Wolkera. Divadlem prošly desítky mladých lidí s možností ověřit si svůj umělecký talent a případně se rozhodnout pro profesionální uměleckou dráhu. Point dnes působí v důstojných prostorách bývalé základní školy na Husově náměstí. O jeho představení je velký zájem, okruh diváků se zvětšuje. Kromě zmíněné podpory těží divadlo i z podpory soukromých dárců prostřednictvím nadačního fondu Gaudeamus. Podpora zájmové činnosti na Gymnáziu Jiřího Wolkera je zastřešena v rámci školního klubu a kromě Divadla Point zahrnuje i řadu přírodovědných a sportovních kroužků včetně kroužku horolezeckého.

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments