Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Gymnázium Jiřího Wolkera v Prostějově získalo v letošním roce významnou podporu pro rozvoj zájmové činnosti od statutárního města Prostějov a svého zřizovatele Olomouckého kraje.


Vedení gymnázia podalo tři úspěšné projekty v rámci kulturních dotací Olomouckého kraje. Projekty podporují významné aktivity gymnázia, které se týkají pravidelného divadelního a filmového tábora v Sobotíně a seminářů kulturní gramotnosti. Olomoucký kraj také podpořil vybavení pro Divadlo Point, které působí při Gymnáziu Jiřího Wolkera, i statutární město Prostějov dlouhodobě dotačně podporuje činnost divadla a také pravidelně přispívá na provoz horolezecké stěny umístěné v tělocvičně Gymnázia Jiřího Wolkera a využívané širší veřejností. Činnost Divadla Point je dlouhodobou prioritou zájmové činnosti Gymnázia Jiřího Wolkera. Divadlem prošly desítky mladých lidí s možností ověřit si svůj umělecký talent a případně se rozhodnout pro profesionální uměleckou dráhu. Point dnes působí v důstojných prostorách bývalé základní školy na Husově náměstí. O jeho představení je velký zájem, okruh diváků se zvětšuje. Kromě zmíněné podpory těží divadlo i z podpory soukromých dárců prostřednictvím nadačního fondu Gaudeamus. Podpora zájmové činnosti na Gymnáziu Jiřího Wolkera je zastřešena v rámci školního klubu a kromě Divadla Point zahrnuje i řadu přírodovědných a sportovních kroužků včetně kroužku horolezeckého.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-