Dobré dopoledne, dnes je středa 19.2.2020
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Láska bývá nejen slepá, ale občas také pořádně hloupá. Hledat u ní nějakou logiku je asi stejné jako přesvědčovat Eskymáka o nutnosti dovozu písku na Saharu. Minimálně o tom svědčí případ obžalovaného Michala Šobra. Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi kvůli neustálému obtěžování své přítelkyně. Případ, o kterém už Večerník dvakrát informoval, pokračoval před tribunálem Okresního soudu v Prostějově minulé úterý 22. října. Vše jsme sledovali pěkně zblízka.Michal Šobr si však nebyl ani tentokrát schopný připustit, že by ve vztahu k postižené dělal cokoliv špatného. Vše ospravedlňoval jediným: svojí nehynoucí láskou k ní. Zároveň byl přesvědčen, že i jeho vyvolená jej neustále miluje. To, že na něj opakovaně zavolala policisty a on dokonce skončil ve vazbě, bral jako něco nepodstatného, co k jejich vztahu tak nějak patří. Do svých dětinských hádek oba opakovaně zatáhli policii, státní zastupitelství i soud. Přesto jako by stále oba věřili, že jejich láska překoná vše. „Miláčku, nechci, abys byl ve vězení. Zítra tě půjdu navštívit. A jak tě uvidím, tak tě chytnu a už tě nikdy nepustím,“ rozplývala se mimo jiné do telefonu paní Tatiana v době, kdy byl její partner kvůli ní ve vězení. Její láskyplné vyznání mohlo mít i ryze pragmatické důvody, ostatně v telefonu se mimo jiné zajímala i o to, jak to bude s placením výživného na jejich společnou dceru.

Zoufalá obhajoba

Záznam z telefonických hovorů využil Šobr k obhajobě, aby dokázal, že jej jeho bývalá přítelkyně stále miluje. A to i přesto, že ženu pronásledoval, vulgárně jí nadával, opakovaně zvonil u bytu v Italské ulici, kde také bouchal na dveře, a když neotvírala, tak baterkou svítil do oken. Za to vše byl již podruhé postaven před soud. Činil tak totiž již po vyhlášení rozsudku, který jej za podobné excesy poslal na rok do vězení.
Faktem je, že s přibývajícími dny ve vězení vztah paní Tatiany k jejímu bývalému partnerovi začal ochlazovat. Vášnivá vyznání lásky vystřídaly výčitky za to, že před soudem zveřejnil jejich korespondenci a překvapivě i to, že se chce proti nepodmíněnému rozsudku odvolat. Přestože přehrávání telefonických hovorů zabralo při hlavním líčení více jak hodinu času, na rozhodnutí soudu nemohlo mít vliv. „Chápu, že u obžalovaného mohla tato manipulace ze strany poškozené vyvolat zmatek, nicméně to není podstatné. Důležité je, že opakovaně nerespektoval předchozí platné rozhodnutí soudu, čímž se dopustil trestného činu,“ konstatovala státní zástupkyně Naděžda Kezniklová.
Obhájkyně naopak upozorňovala, že její klient kromě sporů s přítelkyní nikdy nebyl trestán, chce pracovat a jako takový do vězení nepatří. „Mám zájem dále pokračovat ve vztahu,“ zopakoval ve své závěrečné řeči Michal Šobr, který tak jen dokázal, že „zaslepen láskou“ očividně nechápe, proč se k soudu a do vězení vlastně dostal. Přitom z posudku psychiatra vyplynulo, že kromě problémů s alkoholem a lehce podprůměrné inteligenci by měl být bez problémů schopen vnímat realitu.

„Musí změnit své chování“

Soudce Petr Vrtěl nakonec obžalovanému k předchozímu ročnímu trestu přidal další rok vězení. „Nebylo těžké prokázat, že se trestný čin stal, a tak soud nemůže rozhodnout jinak,“ konstatoval Vrtěl, který ovšem upozornil na nevyzrálost obou aktérů, kteří si několik let nebyli schopni připustit, že v jejich vztahu nemá cenu pokračovat. „Nejde o ojedinělou záležitost. Jen přestupková komise řešila tuto „italskou domácnost“ dvaatřicetkrát! Pak tu máme další případy, které se řešily u soudu. I přesto si z nich obžalovaný nevzal poučení. V takovém případě se nelze domnívat, že se jen tak snadno změní,“ vysvětlil Vrtěl, který na druhou stranu chápal, že se Šobr kvůli kombinaci vlivu alkoholu, stresu a zamilovanosti dostával do složitých situací. „Nicméně je měl řešit jinak. Způsob jeho chování nelze ničím ospravedlnit. Soud nikomu nechce bránit v jeho lásce, nicméně chování právě těchto partnerů se musí změnit. Oba musí do svých soukromých záležitostí přestat vtahovat státní orgány,“ odůvodnil na úplný závěr Petr Vrtěl.
Rozsudek dosud není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůty pro možnost odvolání.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments