Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení prostějovského magistrátu se to snažilo tutlat co nejdéle, ovšem Večerník s předstihem vypátral, který jehličnan bude letos doménou vánočního období na náměstí T. G. Masaryka. V pátek 29. listopadu se slavnostně rozsvítí smrk pichlavý, který v tuto chvíli ještě stále roste na ulici Dr. Horáka v Prostějově!

Po zjištění „totožnosti“ vánočního stromu se Večerník přeptal na radnici, proč vedení magistrátu pro letošní Vánoce vybralo právě tento smrk. „Na město Prostějov se po výzvě, zda by občané chtěli věnovat vánoční strom, obrátili zájemci o darování, ovšem žádný ze stromů nevyhovoval zcela. Smrk pichlavý, který má zcela ideální výšku dvanácti metrů a doposud roste v ulici. Dr. Horáka v Prostějově, je tvarově nádherný a osobně se mi velmi líbí. Bude nejen ozdobou prostějovského náměstí a vánočních trhů, ale také vycházíme vstříc i obyvatelům přilehlého domu, kteří o kácení žádali z důvodu stínění oken,“ vysvětlila Milada Sokolová, náměstkyně primátora statutárního města Prostějova.
Stejně jako vloni, už magistrát vyhlásil také anketu, při které budou moci lidé sami určit výstižné jméno pro vánoční strom roku 2019. „Hlasování bylo zahájeno v pátek prvního listopadu a jeho ukončení je stanoveno na osmnáctého listopadu. Autor vítězného návrhu společně s vedením města a zpěvačkou Ilonou Csákovou pak v pátek 29. listopadu v sedmnáct hodin na náměstí T. G. Masaryka vánoční dominantu města slavnostně rozsvítí,“ prozradila Sokolová. Formu hlasování najdete na internetových stránkách www.prostejov.eu.
Jen připomeňme, že loňský strom, douglasku tisolistou, městu darovali manželé z Vrahovic a podle hlasování získal, v historii zcela poprvé, dvojité jméno Charlotta - Sněhulka I.Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-