Dobré odpoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení prostějovského magistrátu se to snažilo tutlat co nejdéle, ovšem Večerník s předstihem vypátral, který jehličnan bude letos doménou vánočního období na náměstí T. G. Masaryka. V pátek 29. listopadu se slavnostně rozsvítí smrk pichlavý, který v tuto chvíli ještě stále roste na ulici Dr. Horáka v Prostějově!

Po zjištění „totožnosti“ vánočního stromu se Večerník přeptal na radnici, proč vedení magistrátu pro letošní Vánoce vybralo právě tento smrk. „Na město Prostějov se po výzvě, zda by občané chtěli věnovat vánoční strom, obrátili zájemci o darování, ovšem žádný ze stromů nevyhovoval zcela. Smrk pichlavý, který má zcela ideální výšku dvanácti metrů a doposud roste v ulici. Dr. Horáka v Prostějově, je tvarově nádherný a osobně se mi velmi líbí. Bude nejen ozdobou prostějovského náměstí a vánočních trhů, ale také vycházíme vstříc i obyvatelům přilehlého domu, kteří o kácení žádali z důvodu stínění oken,“ vysvětlila Milada Sokolová, náměstkyně primátora statutárního města Prostějova.
Stejně jako vloni, už magistrát vyhlásil také anketu, při které budou moci lidé sami určit výstižné jméno pro vánoční strom roku 2019. „Hlasování bylo zahájeno v pátek prvního listopadu a jeho ukončení je stanoveno na osmnáctého listopadu. Autor vítězného návrhu společně s vedením města a zpěvačkou Ilonou Csákovou pak v pátek 29. listopadu v sedmnáct hodin na náměstí T. G. Masaryka vánoční dominantu města slavnostně rozsvítí,“ prozradila Sokolová. Formu hlasování najdete na internetových stránkách www.prostejov.eu.
Jen připomeňme, že loňský strom, douglasku tisolistou, městu darovali manželé z Vrahovic a podle hlasování získal, v historii zcela poprvé, dvojité jméno Charlotta - Sněhulka I.Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments