Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení prostějovského magistrátu se to snažilo tutlat co nejdéle, ovšem Večerník s předstihem vypátral, který jehličnan bude letos doménou vánočního období na náměstí T. G. Masaryka. V pátek 29. listopadu se slavnostně rozsvítí smrk pichlavý, který v tuto chvíli ještě stále roste na ulici Dr. Horáka v Prostějově!

Po zjištění „totožnosti“ vánočního stromu se Večerník přeptal na radnici, proč vedení magistrátu pro letošní Vánoce vybralo právě tento smrk. „Na město Prostějov se po výzvě, zda by občané chtěli věnovat vánoční strom, obrátili zájemci o darování, ovšem žádný ze stromů nevyhovoval zcela. Smrk pichlavý, který má zcela ideální výšku dvanácti metrů a doposud roste v ulici. Dr. Horáka v Prostějově, je tvarově nádherný a osobně se mi velmi líbí. Bude nejen ozdobou prostějovského náměstí a vánočních trhů, ale také vycházíme vstříc i obyvatelům přilehlého domu, kteří o kácení žádali z důvodu stínění oken,“ vysvětlila Milada Sokolová, náměstkyně primátora statutárního města Prostějova.
Stejně jako vloni, už magistrát vyhlásil také anketu, při které budou moci lidé sami určit výstižné jméno pro vánoční strom roku 2019. „Hlasování bylo zahájeno v pátek prvního listopadu a jeho ukončení je stanoveno na osmnáctého listopadu. Autor vítězného návrhu společně s vedením města a zpěvačkou Ilonou Csákovou pak v pátek 29. listopadu v sedmnáct hodin na náměstí T. G. Masaryka vánoční dominantu města slavnostně rozsvítí,“ prozradila Sokolová. Formu hlasování najdete na internetových stránkách www.prostejov.eu.
Jen připomeňme, že loňský strom, douglasku tisolistou, městu darovali manželé z Vrahovic a podle hlasování získal, v historii zcela poprvé, dvojité jméno Charlotta - Sněhulka I.Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments