Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Další, a to v pořadí už jedenácté, zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov v tomto volebním období proběhlo v úterý 5. listopadu v obřadní síni prostějovské radnice. Primátor František Jura ho oproti předchozím zvyklostem svolal už na desátou hodinu odpolední. Přestože na programu bylo třiatřicet bodů a komunální politici k některým z nich až příliš zdlouhavě diskutovali, jednání skončilo už těsně po sedmnácté hodině.

Jednání nejvyššího politického orgánu města se minulé úterý zúčastnilo třiatřicet zastupitelů, omluveni byli pouze Ivana Hemerková (PéVéčko) a Pavel Holík (ČSSD). Radniční koalici tak chyběly dva hlasy, ovšem žádné komplikace to nakonec radním nepřineslo.
Na úvod zasedání vystoupili dva občané města se svými názory. Rostislav Mátl upozornil na závažné porušování předpisů při parkování řidičů na sídlišti Šárka a Čeněk Svoboda pak nazval zastupitele bezcharakterními darebáky kvůli zdražení vstupného do městských lázní. O incidentu informuje Večerník na straně 3 dnešního vydání, o hodinové debatě k soutěži na pomník Edmunda Husserla budeme podrobně referovat v příštím čísle. Právě zrušená soutěž na pomník významného prostějovského rodáka totiž vyvolala na zastupitelstvu pořádně horkou diskusi.
Zastupitelstvo jinak schválilo nové členy dozorčí i správní rady Národního domu, rozpočtové opatření na dofinancování rekonstrukce Plumlovské ulice, zvýšení příspěvku města na dopravní obslužnost v rámci celého Olomouckého kraje, dotaci ve výši 60 tisíc korun společnosti TK PLUS na výstavu obrazů Václava Brožíka v prostějovském muzeu nebo prodej či pronájem městských pozemků.
Jediné, na co rada města narazila, byl návrh nové městské vyhlášky o regulaci hazardu v Prostějově, o níž Večerník obsáhle informoval v minulém čísle. Kvůli velkému množství doplňovacích návrhů ze strany opozice rozhodl primátor František Jura o stažení tohoto bodu programu s tím, že se radní pokusí některé kvalitní návrhy opozičních zastupitelů začlenit do uvedené vyhlášky.
Další jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov se uskuteční v úterý 3. prosince, to však bude věnováno pouze rozpočtu města na rok 2020.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments