Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V národní historii jde sice jen o zlomek času, avšak v životě člověka je třicet let velice dlouhá doba. Obzvlášť, když se stane něco mimořádného, co změní osudy nás všech. Už tuto neděli oslavíme 30. výročí převratných listopadových událostí roku 1989, které si nejrůznějšími akcemi připomínáme de facto po celý nadcházející týden.

Součástí dnešního vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku je speciální příloha věnovaná právě tomuto tématu. Na dvaatřiceti stranách se ohlížíme nejen za událostmi v Praze ze 17. listopadu 1989, ale především přinášíme očitá svědectví přímých účastníků sametové revoluce v Prostějově a jeho okolí. Také v našem městě totiž nebylo jednoduché přinutit komunistické vedení radnice k výměně na důležitých postech za kandidáty Občanského fóra. Exkluzivní rozhovory odtajňují některé dosud nezveřejněné skutečnosti, z nichž i po letech mrazí. Zavzpomínali jsme, jaké ty staré časy byly, vyzpovídali jeidného kameramana v akci a také „Dítě revoluce“. Vše dokresluje rozsáhlá fotogalerie.
Tento přídavek pak doplňujeme následující dvoustranou, na které dostává prostor současná garnitura prostějovské radnice v čele s primátorem statutárního města Františkem Jurou. A zabrousili jsme i do muzea na výstavu s příznačným názvem SAMETOVÁ TŘICÍTKA.


Příloha vychází jako SOUČÁST TIŠTĚNÉHO VYDÁNÍ ze dne 11. listopadu.
KUPTE U VŠECH PRODEJCŮ

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments