Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pokud jste se někdy na kole či pěšky toulali Drahanskou vrchovinou, určitě jste na něj narazili. Malebný Nebeský rybník nacházející se kousek od silnice mezi Drahanami a Nivou býval vždy skutečnou přírodní oázou. Na podzim 2017 se začalo s jeho bagrováním. Navzdory plánům zůstával rybník i po dvou letech stále bez vody. Na jeho dně převážně pouze bujela stále statnější náletová zeleň. Skoro to vypadalo, jako by se na rybník zapomnělo a on se stal pouhým STÍNEM MINULOSTI. Proto se Večerník rozhodl zjistit, kdy se opět dočká vody...

Nebeský rybník u Drahan převzalo od předchozího správce Povodí Moravy před osmi lety. Státní podnik konstatoval, že malá nádrž je v zanedbaném stavu a předloni se rozběhla rozsáhlá revitalizace. Ta se řádně protáhla a byla dokončena teprve koncem října. „Práce na rybníku v Drahanech trvaly dva měsíce a nyní jsou za námi,“ potvrdil tiskový mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. „Došlo k potřebnému odkopání a přetěsnění jeho hráze. Náklady byly vyčísleny na dva miliony korun,“ prozradil s tím, že začátkem listopadu se začal rybník napouštět.
Podobná situace tam přitom panovala už loni, bezprostředně poté, co na rybníku došlo k odbagrování dna a opravám vypouštěcích objektů. Vše přišlo na zhruba šest milionů korun. „Po dokončení a řádném zkolaudování stavby byla nádrž postupně napouštěna, avšak se zvyšující se hladinou se objevovaly průsaky. Z bezpečnostních důvodů bylo proto třeba hladinu snížit a ponechat ji upuštěnou, dokud závadu neodstraníme,“ vysvětlil důvod opětovného vypuštění rybníka Chmelař.
Nezbývá než doufat, že nyní už bude vše v pořádku a Nebeský rybník se po letech opět stane přírodním rájem krášlícím své okolí a také útočištěm ryb či dalších vodních živočichů a rostlin. 

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments