Dobré ráno, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je to asi jako když zavřete člověka do vězení. Dvojice koní z Runářova žije pouze na pár metrech čtverečních. Jejich majitelé se do obce přistěhovali teprve letos v srpnu. Životní podmínky zvířat a zápach, který se šířil z jejich „ohrádky“, vadil místním natolik, že podepsali petici. Vedení Konice na ni zareagovalo velmi rychle a nabídlo majitelům zajímavou možnost, kam zvířata přesunout. Ti ji však zatím nevyužili.

Bez dostatečně rozlehlého pozemku se do chovu koní pustila rodina, která se letos v srpnu přestěhovala do Runářova. Problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. „Kvůli krásné přírodě a čistému vzduchu zde žijeme už pětadvacet let. Od chvíle, kdy se přistěhovali naši noví sousedé, máme po idylce. Koně chovaní na malinkém pozemku pod sebe močí a zápach se šíří všude kolem. Kromě toho je problém i s jejich psy, kteří se volně toulají po vsi. Kvůli tomu jsme iniciovali petici, kterou podepsalo zhruba čtyřicet místních,“ popsal Večerníku nekomfortní situaci Robert Hanák z Runářova.
Vzniklou situací se tak muselo zabývat vedení Konice, pod kterou Runářov spadá. A zareagovalo velmi pohotově. „Nabídli jsme majitelům, že koně mohou přesunout na nedaleký pozemek o rozloze 400 x 20 metrů. Ten je v našem vlastnictví a oni by si ho mohli pronajmout. Je to suchý poldr a nemá jiného využití. Stačí, když si ho oplotí,“ nastínil starosta Konice Michal Obrusník.
Jenže majitelé koní této velkorysé nabídky stále úplně nevyužili. Mezi místními se proto začaly šířit obavy, zda tak vůbec učiní. „Pozemek jsme si už pronajali a koně na něj určitě přesuneme. Musíme ale napřed udělat ohradník. Chtěli bychom ho mít hotový do konce listopadu. Přes zimu pak zvířata dáme do nedalekého kravína,“ ubezpečila všechny obyvatele Runářova Vladimíra Šišmová, která koně chová.
Uvidíme, zda tedy svým slovům i dostojí. Večerník bude celou situaci sledovat.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-