Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je to asi jako když zavřete člověka do vězení. Dvojice koní z Runářova žije pouze na pár metrech čtverečních. Jejich majitelé se do obce přistěhovali teprve letos v srpnu. Životní podmínky zvířat a zápach, který se šířil z jejich „ohrádky“, vadil místním natolik, že podepsali petici. Vedení Konice na ni zareagovalo velmi rychle a nabídlo majitelům zajímavou možnost, kam zvířata přesunout. Ti ji však zatím nevyužili.

Bez dostatečně rozlehlého pozemku se do chovu koní pustila rodina, která se letos v srpnu přestěhovala do Runářova. Problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. „Kvůli krásné přírodě a čistému vzduchu zde žijeme už pětadvacet let. Od chvíle, kdy se přistěhovali naši noví sousedé, máme po idylce. Koně chovaní na malinkém pozemku pod sebe močí a zápach se šíří všude kolem. Kromě toho je problém i s jejich psy, kteří se volně toulají po vsi. Kvůli tomu jsme iniciovali petici, kterou podepsalo zhruba čtyřicet místních,“ popsal Večerníku nekomfortní situaci Robert Hanák z Runářova.
Vzniklou situací se tak muselo zabývat vedení Konice, pod kterou Runářov spadá. A zareagovalo velmi pohotově. „Nabídli jsme majitelům, že koně mohou přesunout na nedaleký pozemek o rozloze 400 x 20 metrů. Ten je v našem vlastnictví a oni by si ho mohli pronajmout. Je to suchý poldr a nemá jiného využití. Stačí, když si ho oplotí,“ nastínil starosta Konice Michal Obrusník.
Jenže majitelé koní této velkorysé nabídky stále úplně nevyužili. Mezi místními se proto začaly šířit obavy, zda tak vůbec učiní. „Pozemek jsme si už pronajali a koně na něj určitě přesuneme. Musíme ale napřed udělat ohradník. Chtěli bychom ho mít hotový do konce listopadu. Přes zimu pak zvířata dáme do nedalekého kravína,“ ubezpečila všechny obyvatele Runářova Vladimíra Šišmová, která koně chová.
Uvidíme, zda tedy svým slovům i dostojí. Večerník bude celou situaci sledovat.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments