Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pro sprosté slovo nejde daleko a mnozí prostějovští zastupitelé jej označují za hulváta. Věčný stěžovatel na všechny a na všechno Čeněk Svoboda z Vrahovic vystoupil minulé úterý na zastupitelstvu města v obřadní síni prostějovské radnice a hned v úvodu politiky počastoval nadávkami.„Jste bezcharakterní darebáci,“ šokoval Čeněk Svoboda a třiatřiceti přítomným zastupitelům v tu chvíli zatrnulo. Rozčílený muž pak pokračoval ve dvouminutovém proslovu, který měl podle jednacího řádu povolen. „Přišel jsem se vás zeptat, jestli se nestydíte? Jestli se nestydíte za zdražení vstupného do městských lázní i pro seniory! Vy to zdražujete proto, jelikož vodné a stočné je natolik drahé a tvoří největší položku nákladů v lázních. Vy se ale hojíte na tak obyčejných lidech, jako jsou starobní důchodci. Všichni, kteří tady souhlasíte se smlouvou s Veolií, tak jste podle mého názoru bezcharakterní darebáci! Zkuste o tom přemýšlet, zkuste tu smlouvu zrušit a přestaňte se k nám občanům chovat jako novodobá šlechta,“ pronesl doslova na půdě zastupitelstva Čeněk Svoboda z Vrahovic.
Jeho slova nezůstala bez odezvy. „Chápu právo vystoupení každého občana při jednání zastupitelstva. To je v pořádku. Velmi mi ale vadí, užívat taková slova jako bezcharakterní darebáci. Slyšel jsem něčí potlesk, tak se ptám, komu to vadí, či nevadí. Myslím si, že slušnost do této místnosti patří na prvním místě,“ pronesl primátor statutárního města Prostějova František Jura, který vzápětí sklidil za svá slova mnohem bouřlivější potlesk než Čeněk Svoboda od pár opozičních zastupitelů. „Chtěl bych podotknout, že žijeme v zemi, kde prezident republiky kudy chodí, toho uráží na potkání. Myslím si tedy, že občan Prostějova je tím posledním, komu bychom měli vyčítat něco, co říká napřímo. Já bych spíše panu Svobodovi poděkoval, že to dokázal říct takto diplomaticky,“ pronesl v následující diskusi opoziční zastupitel Petr Kapounek. „Je to váš pohled... Ale jestli vám se líbí, že vám někdo nadává do bezcharakterních darebáků, tak mně se to rozhodně vůbec nelíbí,“ zareagoval Jura.
No, buď jak buď, i toho se děje na půdě nejvyššího orgánu statutárního města Prostějova při jednání zastupitelstva. Shrnující reportáž i další výstupy čtěte na dvoustraně 16-17.


Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments