Dobré dopoledne, dnes je sobota 4.4.2020
svátek slaví Ivana,
zítra Miroslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Padesát odstínů šedi, tankodrom. I takové názvy dávají čeští řidiči mnoha silničním úsekům. Pojmenování se pak hodí i na některé v okolí Prostějova včetně silnice II. třídy číslo 150 mezi Protivanovem a Prostějovem. Zejména některé její části volají po opravě, o které se mluví už několik let. Realita? Do země se zatím nekoplo.

Vysvětlení současného stavu poskytlo hejtmanství, které je vlastníkem komunikace. „Projekční firma v současné době zpracovává projektovou dokumentaci včetně všech průzkumů a inženýrské činnosti,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Eva Knajblová. Přípravy přitom začaly před více než třemi lety. Už tehdy se ovšem mluvilo o tom, že budou nějakou dobu trvat. „Zatím nebyly vyčísleny přesnější náklady, vybrán dodavatel stavby ani nebyl stanoven termín zahájení prací. Olomoucký kraj bude na tuto akci usilovat o dotaci z IROP,“ dodala Knajblová.
Stav silnice je však nedobrý už teď. Své o tom ví nejen řidiči, ale také starostové obcí, přes které hlavní tah na Boskovice vede. „Silnice je v katastrofálním stavu. Nebezpečný je například úsek mezi Vícovem a Ohrozimí, o tom se už i psalo. Od Stínavy po Vícov jsou pak vyjeté koleje a špatná krajnice,“ poznamenala starostka Protivanova Bronislava Krénarová, která poukazuje na to, že při současném stavu silnic dostávají zabrat auta. „Už měla být silnice dávno opravená. Jsou tam vyjeté koleje, až po hranice kraje je v neutěšeném stavu,“ poznamenal starosta Malého Hradiska Marian Fiedler. Ten zároveň doufá, že se dočká bezpečnostních prvků při vjezdu do obce. „Ostatní hlavní tahy směrem z Prostějovska do jiných regionu jsou opravené včetně bezpečnostních prvků, jako jsou ostrůvky i další, které bych uvítal,“ poznamenal Fiedler.
Situace z nedaleké Stínavy ovšem ukazují, že úpravy mohou znamenat i rušení – v tomhle případě přechodů pro chodce. Ještě více než na bezpečnostní prvky však čekají obyvatelé obcí s tisíci obyvateli na rekonstrukci silnice. Úřady však ani po letech plánování si zatím netroufnou určit ani rok začátku oprav.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar