Dobré dopoledne, dnes je sobota 4.4.2020
svátek slaví Ivana,
zítra Miroslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Kamenný sál, ale také náměstí. Na obou místech v Plumlově se uplynulou neděli konaly vzpomínkové akce k 17. listopadu 1989. A to ve velkém: u lvího pomníku stála čestná stráž skautů, dorazili i lidé ze školy a úřadu. Postarali se tak o důstojnou vzpomínku důležitého milníku české historie. Následně navíc program pokračoval neméně důstojnou akcí v kamenném sále nízkého zámku.

Nejdříve se při plumlovské připomínce výročí sametové revoluce představil Marek Soldán, následoval ho Putic Acustic Rock. A písničky od Karla Kryla. „Oslovili jsme interprety z Plumlova. Jsem moc ráda, že zde máme tak šikovné lidi,“ ocenila starostka Gabriela Jančíková. Dostavil se také místostarosta Martin Hyndrich. Kromě nich byl sál téměř do posledního místa obsazený.
Lidé si navíc mohli prohlédnout fotky Boba Pacholíka zachycující generální stávku na konci listopadu 1989 nebo sundávání sochy Lenina z hlavního prostějovského náměstí. „Je třeba si ty události připomínat. Svoboda není zadarmo a nyní je podle mě vážně ohrožená,“ vyjádřila se ke smyslu akce paní Iveta.
Část návštěvníků si připomněla výročí také odznaky, maličkou trikolórou. Nebo přímo českou vlajkou. „Ať žije Babiš!“ vykřikoval nahlas asi osmdesátiletý člověk. Pochopení se ale nedočkal. „Hlavně ne dlouho,“ ozvalo se od jednoho ze stolů a následoval smích. Ani na premiéra se totiž v sále nezapomnělo: byla zde možnost se seznámit s požadavky Milionu chvilek pro demokracii, které jsou namířené právě proti osobě předsedy vlády.


Vše o oslavách 30. výročí sametové revoluce najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 18. listopaduTotal Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar