Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pravidelné setkávání vedení města s obyvateli jednotlivých městských částí pokračovalo minulé úterý besedou na Základní škole Jana Železného. „Děkuji těm, co přišli, škoda že není účast větší,“ zalitoval na úvod prostějovský primátor František Jura (ANO 2011). Nebylo to ovšem počasím, ale nejednoznačnou a nedůslednou komunikací magistrátu směrem k občanům.

Jak totiž zdůraznila jedna z přítomných, nebyla si zcela jistá, jestli se toto setkání týká také obyvatel sídliště Hloučela. Na pozvánkách bylo jednoznačně zmíněno Sídliště Svobody a ulice A. Slavíčka. Jenže je tato ulice pouze jednou z takzvaných „tří osmiček“, k nimž patří ještě ulice Špály a Zrzavého, jež s přilehlými domy tvoří sídliště Hloučela. Navíc informace na internetu či Facebooku magistrátu se ukázala vzhledem k věkové skladbě obyvatel nedostatečná. „Asi jsme propagaci setkání podcenili, prezentace v Radničních listech měla by větší a objevit se měla i ve Večerníku jakožto asi nejčtenějším periodiku,“ uznal jisté pochybení primátor města.
Oproti setkáním v minulém funkčním období přibyla vizuální prezentace. V první části byly rekapitulovány investice v oblasti za posledních pět let, které šly především do obou základních škol, rozšíření biokoridoru Hloučela a Plumlovské ulice, které za toto období činily přes šestasedmdesát miliónů korun. Jak připomněl první náměstek primátora Jiří Pospíšil, opravy za bezmála dva milióny korun šly především do oprav chodníků. Ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy shrnul priority činnosti, kterými jsou dohled nad čistotou, rušení nočního klidu, problém bezdomovectví, z dopravy se pak nejvíc řešilo zakázané stání. Náměstek primátora Jan Krchňavý informoval také o přípravě běžeckého tunelu na ZŠ Jana Železného, neboť v Prostějově stále chybí čtyřsetmetrová trať.
Dotazy obyvatel směřovaly hlavně k opravám chodníků či cyklostezek, řádnému osvětlení, soužití pejskařů s ostatními občany v Kolářových sadech, nepořádku okolo kontejnerů s návrhem na monitoring fotopastí. Opětovně diskutovaným tématem byla plánovaná revitalizace ulice B. Šmerala spolu s konečným počtem parkovacích míst, kterých by mohlo přibýt. Na všechny podněty fundovaně reagovali přítomní pracovníci magistrátu, pečlivě zaznamenávány byly i vyplynulé úkoly. „Využívejte bezplatnou telefonní linku, nic vás to nestojí a my na magistrátu budeme o problémech vědět,“ apelovala závěrem náměstkyně primátora Alena Rašková.
Poslední tečka patřila opět primátorovi. „Snažíme se, aby tato setkání probíhala v pracovní, konstruktivní a nebojím se říci přátelské atmosféře. Chceme občanům vyjít vstříc, nejsme tady proti vám, ale naopak pro vás,“ ujistil přítomné František Jura.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar