Dobrý večer, dnes je sobota 4.4.2020
svátek slaví Ivana,
zítra Miroslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak už ho mají! Známý „velekněz“ konopné sekty Dušan Dvořák byl ve středu 6. listopadu zatčen v Praze. Policisté jej objevili i s batohem, v němž měl veškeré své osobní věci. V kapse měl v tu chvíli mimo jiné i platné vízum do USA! Místo cesty za „velkou louži“ ale Dvořáka čeká hlavní líčení u prostějovského soudu, které je naplánováno na úterý 3. prosince. Čas do něj prožije ve vazební cele.

Tak dlouho se v Ospělově seje ve velkém konopí, až dojde soudu trpělivost. I tak by se dal shrnout bezmála desetiletý příběh Dušana Dvořáka. Celkem devětkrát, rok co rok, sklízeli u excentrického velkopěstitele policisté. Ačkoliv on sám se vždy hájil tím, že konopí využívá výhradně k léčebným účelům, z jeho internetových stránek vyplývalo, že s rostlinami obsahujícími vysoké množství THC čile obchoduje. Dalo se přitom přepokládat, že zisk z prodeje tvoří podstatnou část příjmů muže, jenž byl jinak oficiálně odkázán na invalidní důchod. Ostatně v Ospělově bylo zabaveno hodně přes tři tisíce rostlin konopí, jejichž cena by se na černému trhu vyšplhala na několik milionů korun. Sám Dvořák stavící se do role mučedníka viděl jediný problém v tom, že byl opakovaně ochuzen o svoji úrodu, což považoval za důsledek spiknutí policistů, státních zástupců a soudců.

Na soud vyčká ve vazbě

Nyní ovšem spadla klec. Poté, co se opakovaně nedostavil na jednání prostějovského soudu, byl na něj již 17. září vydán zatykač. Policistům se Dvořáka nakonec podařilo zatnout ve středu 6. listopadu v Praze. V tu chvíli měl na sobě velký batoh vážící 65 kg a v něm i veškeré osobní věci včetně notebooku či hygienických potřeb. Jak vyšlo najevo, Dvořák chtěl uletět zřejmě do Severní Ameriky. Hledaný muž si totiž požádal o vízum do USA, které mu bylo uděleno, o kanadské pak žádal neúspěšně. Bez zajímavosti rovněž není fakt, že si v polovině října zrušil trvalý pobyt v Ospělově.
Hned ve čtvrtek 7. listopadu u prostějovského soudu proběhlo vazební zasedání, po němž Dušan Dvořák putoval do vězení. „Důvodem jsou obavy z možné recidivy a zejména z vyhýbání se účasti na hlavním líčení, u něhož je přítomnost obžalovaného nezbytná,“ prozradila Večerníku soudkyně Adéla Pluskalová.

Na Facebooku se neskrýval

Kuriózní je, že přestože po něm pátrali policisté, zůstával Dušan Dvořák velice aktivní na svém facebookovém profilu, kde bez většího ohlasu stále hledal podporu. „Úterní hlavní líčení se nekoná. Nový termín byl stanoven na 3. prosince. Odročuje se, jelikož se zatykač zatím nepodařilo realizovat a bez vás konat nelze. Je možné, že v mezičase soud rozhodne, že se bude konat řízení proti uprchlému,“ zveřejnil Dvořák na sociálních sítích SMS zprávu, kterou obdržel od své advokátky poté, co se v úterý 29. října už potřetí nedostavil k prostějovskému soudu.
Po jeho zatčení je jisté, že prosincovému hlavnímu líčení se už nevyhne. Probírat se zde bude loňská sklizeň, při které policisté v Ospělově zabavili 133 rostoucích a dalších 111 sušených rostlin konopí. Dušan Dvořák je přitom pěstoval v době, kdy už byl odsouzen k podmíněnému trestu 36 měsíců s odkladem na čtyři roky.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar