Dobré poledne, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pět let nepodmíněně. Takový je rozsudek Krajského soudu v Brně nad Michalem Tomigou, někdejším předsedou prostějovského hokejového klubu. Před tribunálem skončil kvůli machinacím s klubovými penězi a penězi z dotací. Právě nesrovnalosti nejprve byly probírány na zastupitelstvu a později veřejně. Výsledkem bylo trestní stíhání a veřejností sledovaný případ.

Celý proces nesledují jen hokejoví fanoušci nebo média, ale také politici, kterých se tato záležtost bezprostředně týká. K nesrovnalostem při přidělení dotací mládežnickému hokejovému klubu LHK Jestřábi spolek došlo v době, kdy primátorkou města byla současná náměstkyně Alena Rašková. „Když jsem se poprvé dozvěděla o rozsudku nad panem Tomigou, necítila jsem za město vůbec žádné zadistučinění, spíše mě to zamrzelo. Myslím si, že je zapotřebí zmínit i jednu podstatnou věc. Všechny dotace od města byly Michalem Tomigou vždy z jeho strany řádně vyúčtovány a dodány včas. A ani finanční odbor magistrátu a ani kontrolní výbor neshledal nikdy žádné pochybení. Jediná pochybnost, když pominu ony exekuce, nastala při vyúčtování faktur od dodavatelů sportovní výstroje pro malé hokejisty v celkovém rozsahu 500 tisíc korun. A toto je právě částka, se kterou se město přihlásilo policii coby poškozená organizace,“ sdělila Večerníku Alena Rašková, která vzápětí komentovala i výši trestu pro Michala Tomigu. „Když otec utýrá k smrti malé dítě, dostane tři roky kriminálu. Proto se mi pětiletý nepodmíněný trest vězení pro pana Tomigu zdá velice nepřiměřený! Vyvolává to ve mně pochyby o správnosti rozhodování justice,“ řekla bývalá primátorka Prostějova.
Přesně v opačném gardu se vyjadřovala a jednala Hana Naiclerová. Opoziční zastupitelka byla jednou z těch, kdo upozorňoval na nesrovnalosti a také na exekuce uvalené na Michala Tomigu. „Ukázalo se, že jsme měli pravdu. Výše trestu mě nepřekvapila, u podvodů je vysoká sazba,“ konstatovala. „Vědělo se tehdy o problémech, stejně se ale do klubu sypaly peníze,“ připomněla Naiclerová.
Obdobně na věc nahlížel i někdejší Tomigův spojenec. „Nepřekvapuje mě to. Může být rád, že dostal jen pět let. Je to ještě solidární trest,“ říká zpětně Vladislav Odstrčil, muž, na kterého byl klub převáděn. Současný šéf Jestřábů Jaroslav Luňák se nechtěl k celé záležitosti nikterak vyjádřit. Podobně jako sám Michal Tomiga, jehož Večerník zastihl na mobilním telefonu. „Kontaktujte mého o právníka,“ řekl a zavěsil. Jenže ani ten nebyl hovorný. „Do dalšího soudního kolečka u Vrchního soudu v Olomouci nebudeme poskytovat komentář,“ uvedl za svého klienta.


Aktuální téma rozebíráme v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které je v prodeji od pondělí 18. listopadu

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar