Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pět let nepodmíněně. Takový je rozsudek Krajského soudu v Brně nad Michalem Tomigou, někdejším předsedou prostějovského hokejového klubu. Před tribunálem skončil kvůli machinacím s klubovými penězi a penězi z dotací. Právě nesrovnalosti nejprve byly probírány na zastupitelstvu a později veřejně. Výsledkem bylo trestní stíhání a veřejností sledovaný případ.

Celý proces nesledují jen hokejoví fanoušci nebo média, ale také politici, kterých se tato záležtost bezprostředně týká. K nesrovnalostem při přidělení dotací mládežnickému hokejovému klubu LHK Jestřábi spolek došlo v době, kdy primátorkou města byla současná náměstkyně Alena Rašková. „Když jsem se poprvé dozvěděla o rozsudku nad panem Tomigou, necítila jsem za město vůbec žádné zadistučinění, spíše mě to zamrzelo. Myslím si, že je zapotřebí zmínit i jednu podstatnou věc. Všechny dotace od města byly Michalem Tomigou vždy z jeho strany řádně vyúčtovány a dodány včas. A ani finanční odbor magistrátu a ani kontrolní výbor neshledal nikdy žádné pochybení. Jediná pochybnost, když pominu ony exekuce, nastala při vyúčtování faktur od dodavatelů sportovní výstroje pro malé hokejisty v celkovém rozsahu 500 tisíc korun. A toto je právě částka, se kterou se město přihlásilo policii coby poškozená organizace,“ sdělila Večerníku Alena Rašková, která vzápětí komentovala i výši trestu pro Michala Tomigu. „Když otec utýrá k smrti malé dítě, dostane tři roky kriminálu. Proto se mi pětiletý nepodmíněný trest vězení pro pana Tomigu zdá velice nepřiměřený! Vyvolává to ve mně pochyby o správnosti rozhodování justice,“ řekla bývalá primátorka Prostějova.
Přesně v opačném gardu se vyjadřovala a jednala Hana Naiclerová. Opoziční zastupitelka byla jednou z těch, kdo upozorňoval na nesrovnalosti a také na exekuce uvalené na Michala Tomigu. „Ukázalo se, že jsme měli pravdu. Výše trestu mě nepřekvapila, u podvodů je vysoká sazba,“ konstatovala. „Vědělo se tehdy o problémech, stejně se ale do klubu sypaly peníze,“ připomněla Naiclerová.
Obdobně na věc nahlížel i někdejší Tomigův spojenec. „Nepřekvapuje mě to. Může být rád, že dostal jen pět let. Je to ještě solidární trest,“ říká zpětně Vladislav Odstrčil, muž, na kterého byl klub převáděn. Současný šéf Jestřábů Jaroslav Luňák se nechtěl k celé záležitosti nikterak vyjádřit. Podobně jako sám Michal Tomiga, jehož Večerník zastihl na mobilním telefonu. „Kontaktujte mého o právníka,“ řekl a zavěsil. Jenže ani ten nebyl hovorný. „Do dalšího soudního kolečka u Vrchního soudu v Olomouci nebudeme poskytovat komentář,“ uvedl za svého klienta.


Aktuální téma rozebíráme v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které je v prodeji od pondělí 18. listopadu

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-