Dobré ráno, dnes je čtvrtek 20.2.2020
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pět let nepodmíněně. Takový je rozsudek Krajského soudu v Brně nad Michalem Tomigou, někdejším předsedou prostějovského hokejového klubu. Před tribunálem skončil kvůli machinacím s klubovými penězi a penězi z dotací. Právě nesrovnalosti nejprve byly probírány na zastupitelstvu a později veřejně. Výsledkem bylo trestní stíhání a veřejností sledovaný případ.

Celý proces nesledují jen hokejoví fanoušci nebo média, ale také politici, kterých se tato záležtost bezprostředně týká. K nesrovnalostem při přidělení dotací mládežnickému hokejovému klubu LHK Jestřábi spolek došlo v době, kdy primátorkou města byla současná náměstkyně Alena Rašková. „Když jsem se poprvé dozvěděla o rozsudku nad panem Tomigou, necítila jsem za město vůbec žádné zadistučinění, spíše mě to zamrzelo. Myslím si, že je zapotřebí zmínit i jednu podstatnou věc. Všechny dotace od města byly Michalem Tomigou vždy z jeho strany řádně vyúčtovány a dodány včas. A ani finanční odbor magistrátu a ani kontrolní výbor neshledal nikdy žádné pochybení. Jediná pochybnost, když pominu ony exekuce, nastala při vyúčtování faktur od dodavatelů sportovní výstroje pro malé hokejisty v celkovém rozsahu 500 tisíc korun. A toto je právě částka, se kterou se město přihlásilo policii coby poškozená organizace,“ sdělila Večerníku Alena Rašková, která vzápětí komentovala i výši trestu pro Michala Tomigu. „Když otec utýrá k smrti malé dítě, dostane tři roky kriminálu. Proto se mi pětiletý nepodmíněný trest vězení pro pana Tomigu zdá velice nepřiměřený! Vyvolává to ve mně pochyby o správnosti rozhodování justice,“ řekla bývalá primátorka Prostějova.
Přesně v opačném gardu se vyjadřovala a jednala Hana Naiclerová. Opoziční zastupitelka byla jednou z těch, kdo upozorňoval na nesrovnalosti a také na exekuce uvalené na Michala Tomigu. „Ukázalo se, že jsme měli pravdu. Výše trestu mě nepřekvapila, u podvodů je vysoká sazba,“ konstatovala. „Vědělo se tehdy o problémech, stejně se ale do klubu sypaly peníze,“ připomněla Naiclerová.
Obdobně na věc nahlížel i někdejší Tomigův spojenec. „Nepřekvapuje mě to. Může být rád, že dostal jen pět let. Je to ještě solidární trest,“ říká zpětně Vladislav Odstrčil, muž, na kterého byl klub převáděn. Současný šéf Jestřábů Jaroslav Luňák se nechtěl k celé záležitosti nikterak vyjádřit. Podobně jako sám Michal Tomiga, jehož Večerník zastihl na mobilním telefonu. „Kontaktujte mého o právníka,“ řekl a zavěsil. Jenže ani ten nebyl hovorný. „Do dalšího soudního kolečka u Vrchního soudu v Olomouci nebudeme poskytovat komentář,“ uvedl za svého klienta.


Aktuální téma rozebíráme v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které je v prodeji od pondělí 18. listopadu

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments