Dobré ráno, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Letošní první z celé řady setkání prostějovských radních, úředníků magistrátu i zástupců policie s občany jednotlivých částí města se konalo uplynulý čtvrtek 7. listopadu ve Vrahovicích. Do této příměstské části magistrát během posledních pěti let investoval nejvíce peněz ze všech lokalit Prostějova. Očekával se tedy poklidný průběh diskuse. Ano, radní slyšeli od občanů slova chvály, ale padala i kritická slova. Ne všude jsou totiž opraveny chodníky a silnice, kanalizace podle mnohých nefunguje na sto procent a některé účelové komunikace vypadají spíše jako tankodromy...Do tělocvičny na základní škole v Majakovského ulici přišlo na šest desítek vrahovických občanů, kteří se chtěli od představitelů prostějovského magistrátu dozvědět nejen, co bylo v této příměstské části již proinvestováno, ale co radnice plánuje v budoucnosti. A také lidé vznesli některé své dotazy, připomínky či stížnosti.
Na samý úvod celého setkání s obyvateli Vrahovic si vzal slovo primátor Prostějova František Jura, který místní občany pozdravil a vyzval svého náměstka Jiřího Rozehnala, aby přednesl zprávu o investicích do Vrahovic za posledních pět let. „Máme za sebou období pěti let, kdy z městského rozpočtu plynulo do Vrahovic přes 138 milionů korun. Zmínil bych hlavně loňskou rekonstrukci koupaliště, která byla nejnákladnější investicí do této příměstské části Prostějova. Osobně jsem také rád za nově zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici, protože místní dobrovolní hasiči, kteří jsou prvosledovou jednotkou, mají konečně důstojné zázemí. Dále šlo o rekonstrukci ulic Jano Köhlera a Hrázky, stavby workoutového i dětského hřiště, rekonstrukci mateřské školy ve Smetanově ulici či celé ulice kapitána Nálepky. To vše stálo nemalé peníze a do Vrahovic plynulo z města vůbec nejvíce finančních prostředků. V blízké budoucnosti budeme muset podobným způsobem myslet i na ostatní části Prostějova,“ pronesl Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov. „To ale neznamená, že ve Vrahovicích končíme, naopak. Čeká nás velice obtížná rekonstrukce Vrahovické ulice, na jejímž financování se samozřejmě budeme podílet s Olomouckým krajem. Dále to bude výsadba zeleně, rekonstrukce pivovarského rybníčku, rozšíření komunikace u takzvané myší díry nebo také protipovodňová opatření,“ přislíbil Rozehnal.
Následně si vzal slovo velitel Městské policie Prostějov Jan Nagy, který přítomné seznámil s bezpečnostní situací ve Vrahovicích. „V poslední době jsme v této části města neřešili vážnější delikt. Jedná se o běžné výjezdy při rušení nočního klidu, kvůli nahlášeným problémům s bezdomovci a nejvíce přestupků řešíme ve Vrahovicích tradičně v dopravě. Během tohoto roku jsme tady uskutečnili v rámci prevence kontroly uzavírání bytových domů, a to celkem v devíti stovkách případech. Pouze ve třech z nich jsme zjistili nedostatečně zabezpečenou nemovitost během nočních hodin. Ve spolupráci s Policií ČR jsme pak řešili jeidnou krádež vloupáním do bytu. Horší je to při našich zjištěních nepořádku okolo sběrných míst komunálního odpadu, ale v poslední době se i tento problém zlepšil i díky nainstalování mobilních kamer a zjištěním nepořádníků. Zmínil bych ještě letošní preventivní akci Jehla, kdy jsme i ve Vrahovicích našli spoustu pohozených injekčních stříkaček od narkomanů, nejvíce tak tomu bylo ale okolo hlavního nádraží,“ uvedl Jan Nagy.
Po některých pochvalných proslovech a poděkování městu však občané Vrahovic přišli na radní i s kritikou některých nedostatků. Například na stále chybějící cyklostezku ve Vrahovické ulici, nekvalitní kanalizaci v ulicích V. Nezvala a Josefa Suka, špatný stav účelové komunikace mezi garážemi na Sídlišti Svornosti, stejně jako na katastrofální stav chodníků i parkovacích ploch na tomto sídlišti a padly další a další připomínky. Na některé z nich radní nebo vedoucí jednotlivých odborů magistrátu odpovídali přímo, jiné si zapsali s tím, že stížnosti občanů prověří.
Další setkání radních s občany pokračuje tento týden, kdy se konšelé a úředníci magistrátu potkají ve čtvrtek 14. listopadu v čechovické sokolovně s obyvateli Čechovic, Krasic a Domamyslic.Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar