Dobrý večer, dnes je sobota 4.4.2020
svátek slaví Ivana,
zítra Miroslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tento hořký příběh plný zrady a trápení píše sám život. Když se osamělá Libuše Mikulenková před pěti lety seznámila s Miroslavem Janišem alias „Fešákem Hubertem“, byla přesvědčena, že v něm našla osudovou lásku. Prodala dokonce svůj byt za jeden milion a sto padesát tisíc korun, všechny peníze mu pak předala. Setkání se sňatkovým podvodníkem osudové pro ženu skutečně bylo. Od té doby až dosud stále nenašla ani normální domov, ani klid. Po nekonečných měsících přespávání, kde se jen dalo, se postarší dáma vrátila do domu, kde s Janišem prožila pravé peklo. Ten je však i po třech letech od podvodníkovy smrti stále zatížen řadou dluhů..

 Je to už sedm let, co se pravidelní čtenáři Večerníku mohli seznámit s Miroslavem Janišem alias „fešákem Hubertem“. Sňatkový podvodník byl tehdy odsouzen za podvody na dvou ženách. Jedna z nich mu dala šest tisíc, druhá kvůli němu dokonce musela vyhlásit osobní bankrot. Dámám už tenkrát sliboval společný život v rekonstruovaném domečku v Plumlově, který opravoval. Později vyšlo najevo, že je obírá o peníze již minimálně patnáct let! Od soudu však odešel pouze s podmínkou...
Před pěti lety si Janiš na Valašsku vyhlédl Libuši Mikulenkovou. Přestože jsme tuto ženu již tehdy upozorňovali, že sňatkový podvodník z ní dost možná udělá bezdomovkyni, paní Libuše tohoto varování nedbala. Nastěhovala se k Janišovi do Plumlova a finance, které měla z prodeje bytu, mu předala. Muž na ni sice po nejrůznějších peripetiích nakonec převedl polovinu opraveného domu, zbytek peněz už však nikdy neviděla. Navíc si přezdívaný „Fešák Hubert“ vodil do domu další a další ženy, s nimiž se seznamoval na inzerát, nezřízeně pil a vyhrožoval Libuši smrtí. Vše skončilo soudem, který Miroslava Janiše poslal na šest a půl roku do vězení. Tomu se však odsouzený fatálním způsobem vyhnul, když den po termínu nástupu výkonu trestu spáchal v Mělníku sebevraždu! Ještě předtím pod vlivem alkoholu způsobil autonehodu a zejména na mol opilý se šíleným výrazem v tváři totálně zdemoloval vnitřek domu, který tak dlouho nechával budovat. Způsobil tu skutečnou spoušť: vytrhal podlahy i obložení, porozbíjel okna, poničil dveře a z útulného příbytku odvezl veškeré vybavení.

Všichni chtějí peníze...

Po Janišově smrti Libuše Mikulenková v domě osaměla. Mohlo by se zdát, že by vše mohlo skončit relativně dobře, soud totiž ženě přiznal i náhradu škody za Janišovi podvody. Jenže na nemovitost byl kvůli dluhům jeho vlastníků vypsán exekuční příkaz k prodeji. Sama Mikulenková se z Plumlova nakonec odstěhovala neznámo kam. Před nedávnem ovšem znovu zkontaktovala redakci Večerníku. „Žila jsem u známých poblíž Třeboně. Ale jak přibývaly děti a vnoučata, tak už to dál nešlo. Teď jsem se vrátila a ráda bych v Plumlově už zůstala. Problém je, že v domě není zapojena elektřina, topení ani teplá voda,“ prozradila nám Libuše Mikulenková v telefonickém hovoru. Z její výpovědi vyplynulo, že tři roky v domě „duchů“ nikdo vůbec nebyl.
Problém vězí v tom, že i po smrti Miroslava Janiše po něm chce spousta lidí finance. A ty si slibují získat z prodeje domu, který mu z jedné poloviny před smrtí patřil. „Volala mi jeho dcera, byla opilá a chtěla po mně prachy. A není sama. Peníze po Janišovi stále vymáhá třeba jedna paní z Prostějova, se kterou jsme podávaly trestní oznámení, nějaká další žena z Prahy, kromě toho také banky, finančák a jiné instituce. Celkem je to asi devět věřitelů. Nevím tedy vůbec, co se mnou i s domem bude dál,“ svěřila se Večerníku se svými obavami z budoucnosti Libuše Mikulenková.

Místo dveří má deku

Nešťastnou ženu se nám podařilo před pár dny navštívit. „Žiju tady hodně provizorně. Aby mi sem netáhlo, tak jsem si tu místo dveří dala deku. Nechala jsem opět udělat záchod a zapojit elektřinu, kterou si i topím. Abych tu vůbec mohla být, stálo mě to zhruba čtyřicet tisíc korun,“ přivítala Večerník Libuše Mikulenková. „Více už do toho však investovat nechci. Čekám, až se dům prodá. Jak dlouho to ovšem bude trvat, netuším. Může to být rok, ale i několik let. Až budu mít peníze, ráda bych si koupila garsonku v Rožnově,“ prozradila své další plány, jak se dostat ze svízelných situací a především soukolí nejrůznějších věřitelů či exekutorů.
Otázkou tak zůstává nejen to, za kolik se dům podaří prodat, ale zejména kolik peněz z jeho prodeje padne na umoření četných dluhů a kolik zůstane pro ni samotnou. I proto její vysněný návrat na Valašsko stále zůstává ve hvězdách. (mls)

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar