Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nikomu se naštěstí nic nestalo, ovšem následky na majetku jsou obrovské. Opilý řidič kamionu cizí státní příslušnosti si minulé pondělí vpodvečer přijel natankovat na čerpací stanici u Žešova. Benzinkou však projel jak nůž máslem a doslova zramoval stojany na čerpání pohonných hmot. Policisté jej na místě zadrželi a řidič byl ihned ztotožněn ve spolupráci s Cizineckou policií. Na svědomí má nyní škodu za více než milion korun a jelikož neměl peníze na složení kauce, strážci zákona mu zabavili celý kamion! Policisté nyní šetří, jak k havárii vůbec mohlo dojít a zda za to může „pouze“ požitý alkohol.


V pondělí 25. listopadu přesně v 17.35 hodin došlo na čerpací stanici u Žešova k havárii kamionu s návěsem. „Sedmapadesátiletý cizinec z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a levou zadní částí návěsu narazil do betonového sloupu a dvou výdejních stojanů pohonných hmot. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše škody způsobené na zařízení čerpací stanice a návěsu byla předběžně vyčíslena na více než jeden milion korun,“ potvrdil základní fakta o nehodě František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Po příjezdu na místo havárie byli policisté svědky nejen výrazného poškození čerpací stanice, ale zadrželi také řidiče kamionu, který nebyl schopen se ani udržet na nohou! „Odborné dechové zkoušce nebyl schopen se podrobit a odběr biologického materiálu opakovaně odmítl. Známky ovlivnění alkoholem však vykazoval, což potvrdila i orientační dechová zkouška. Proto na místě přišel o řidičský průkaz,“ prozradil mluvčí prostějovské policie s tím, že nakonec museli policisté přikročit i k zabavení kamionu. „Protože se jednalo o cizince a hrozilo nebezpečí, že by se řešení situace vyhýbal, byla stanovena kauce ve výši 30 tisíc korun. Jelikož ale řidič neměl potřebné finanční prostředky k zaplacení kauce, zajistili policisté na místě jeho vozidlo,“ vysvětlil Kořínek. „Totožnost řidiče byla ověřena ve spolupráci s kolegy ze Služby cizinecké policie. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnil mluvčí prostějovských strážců zákona. 

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments