Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nikomu se naštěstí nic nestalo, ovšem následky na majetku jsou obrovské. Opilý řidič kamionu cizí státní příslušnosti si minulé pondělí vpodvečer přijel natankovat na čerpací stanici u Žešova. Benzinkou však projel jak nůž máslem a doslova zramoval stojany na čerpání pohonných hmot. Policisté jej na místě zadrželi a řidič byl ihned ztotožněn ve spolupráci s Cizineckou policií. Na svědomí má nyní škodu za více než milion korun a jelikož neměl peníze na složení kauce, strážci zákona mu zabavili celý kamion! Policisté nyní šetří, jak k havárii vůbec mohlo dojít a zda za to může „pouze“ požitý alkohol.


V pondělí 25. listopadu přesně v 17.35 hodin došlo na čerpací stanici u Žešova k havárii kamionu s návěsem. „Sedmapadesátiletý cizinec z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a levou zadní částí návěsu narazil do betonového sloupu a dvou výdejních stojanů pohonných hmot. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše škody způsobené na zařízení čerpací stanice a návěsu byla předběžně vyčíslena na více než jeden milion korun,“ potvrdil základní fakta o nehodě František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Po příjezdu na místo havárie byli policisté svědky nejen výrazného poškození čerpací stanice, ale zadrželi také řidiče kamionu, který nebyl schopen se ani udržet na nohou! „Odborné dechové zkoušce nebyl schopen se podrobit a odběr biologického materiálu opakovaně odmítl. Známky ovlivnění alkoholem však vykazoval, což potvrdila i orientační dechová zkouška. Proto na místě přišel o řidičský průkaz,“ prozradil mluvčí prostějovské policie s tím, že nakonec museli policisté přikročit i k zabavení kamionu. „Protože se jednalo o cizince a hrozilo nebezpečí, že by se řešení situace vyhýbal, byla stanovena kauce ve výši 30 tisíc korun. Jelikož ale řidič neměl potřebné finanční prostředky k zaplacení kauce, zajistili policisté na místě jeho vozidlo,“ vysvětlil Kořínek. „Totožnost řidiče byla ověřena ve spolupráci s kolegy ze Služby cizinecké policie. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnil mluvčí prostějovských strážců zákona. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-