Dobrý podvečer, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nepříjemné nadělení... Minulou středu vtrhli do známé prodejny v „Moravě“ inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Jejich zjištění bylo alarmující. V obchodě i skladových prostorách se povalovaly chcíplé myši, na zemi i v regálech byl nalezen trus, který nikdo neuklízel. Verdikt byl okamžitý a jednoznačný – ZAVÍRÁME!Zpráva o kontrole se na internetových stránkách Státní zemědělské a potravinářské inspekce objevila ihned poté, co kontroloři nechali ve středu 27. listopadu prodejnu Potravin Enapo v Olomoucké ulici v Prostějově uzavřít. „Důvodem je výskyt myšího trusu a dokonce mrtvých myší! Provozovna není zabezpečená před pronikáním škůdců a je zde výrazně zanedbaný úklid. Rovněž poukazujeme na výrazné znečištění všech prostor a nečistoty na podlaze,“ uvádí inspektoři drsná zjištění.
Na dveřích oblíbené prodejny, kterou Prostějované dobře znají už z doby socialismu pod názvem ´Morava´, a která přežila i současnou konkurenci všudypřítomných supermarketů, visí stále zámek. Pro zákazníky tam není k mání ani žádné vyrozumění, kdy bude obchod znovu otevřen. Potraviny Enapo podle cedule na dveřích provozuje společnost Rosa market z Kroměříže. Ovšem při vší snaze se Večerníku během uplynulého víkendu nepodařilo odpovědné zástupce provozovatele kontaktovat. Telefon zákaznické linky společnosti nikdo nebral a hluchá zůstala i pevná linka s jediným zveřejněným kontaktem na provozovatele.
„Chodím sem nakupovat každý den, kdo by se v mém věku štrachal někam do supermarketu. Samého mě překvapilo, že je zavřeno. Myší trus, říkáte? No, on to není zrovna nejčistší obchod, ale já jsem tu vždycky koupil, co jsem potřeboval,“ svěřil se Večerníku v sobotu dopoledne senior, který postával u Moravy a sám marně lomcoval madlem u dveří.


Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments