Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 VrahoviceNení to poprvé, co se město odhodlalo k rekonstrukci silnice nebo chodníku, aby vinou nedostatečné koordinace prací s jinými subjekty nedošlo k promarnění vynaložených peněz. Dalším příkladem je současná situace ve Vrahovicích. Znovu se tu rozkopal chodník, který byl nedávno opraven! „Sotva v ulici Petra Jilemnického zaměstnanci jedné firmy dokončili úpravy chodníků po zřízení veřejného osvětlení, dnes, po zhruba dvou měsících, jiná firma opět tyto chodníky rozebírá a na tom samém místě zakopává jiné kabely elektrického vedení,“ napsal nám rozhořčený občan Vrahovic. „Kladu si asi zbytečně otázku, proč nešlo tyto dvě akce sloučit v jednu, ušetřit tak zbytečně vynaložené náklady, nám místním obyvatelům další starosti, jak se dostat do svých domů, nehledě na obrovský hluk mechanizace a hlavně opět moře prachu? Co na to stavební úřad? Zaspal snad někdo, nebo je to účel? Bude se snad v budoucnu ještě něco budovat v této ulici? Dočkáme se snad někdy v tak malé, zdánlivě klidné, ale díky těmto akcím velice rušné, a hlavně prašné ulici, jednou rekonstrukce vozovky a chodníků? To tedy nevím,“ zasypal nás otázkami muž z Vrahovic, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Během pátečního odpoledne, kdy Večerníku došel tento dopis s fotodokumentací, jsme se snažili zkontaktovat Antonína Zajíčka, šéfa odboru rozvoje a investic magistrátu. Bohužel, marně. Jeho vyjádření a vysvětlení celé situace přineseme v příštím čísle. 

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments