Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Státní Agentura pro podnikání a inovace začala od 6. ledna 2020 přijímat žádosti firem o dotace na nákup elektromobilů, budování neveřejných dobíjecích stanic, na zavádění technologií pro akumulaci energie a získávání druhotných surovin pro další zpracování. Podniky mohou o podporu žádat do 28. května 2020, stát pro ně vyčlenil celkem 600 mil. Kč. Podrobné informace www.agentura-api.org/cs/programy-podpory/nizkouhlikove-technologie/19602-2/.Seminář eNeschopenka

Nenechejte si ujít seminář k aktuální legislativní úpravě v rámci nemocenského pojištění – „eNeschopenka“, který se uskuteční 3. února 2020 od 9.00 hodin v Národním domě Prostějov.
Součástí programu bude vlastní projekt elektronické neschopenky – seznámení s právní úpravou a popisem technického řešení, dále pak aktuality z nemocenského pojištění, zaměstnávání malého rozsahu, pravděpodobný příjem a dlouhodobé ošetřovné. Přednášejícím bude Bc. Vítězslav Čech, který spojil svůj profesní život s oblastí nemocenského pojištění. Pracoval v různých řídicích funkcích na Okresní správě sociálního zabezpečení v Třebíči a v současné době pracuje jako metodik nemocenského pojištění pracoviště ČSSZ Brno. Má v nemocenském pojištění více než dvacetiletou praxi. Je i zkušeným lektorem spolupracujícím s řadou vzdělávacích institucí.
Bližší informace www.ohkpv.cz.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-