Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Přes plnou čáru na silnici mohou předjíždět jen kaskadéři nevážící si života. Jedním z nich je zřejmě pětatřicetiletý šofér, který si komunikaci mezi Kostelcem na Hané a Hluchovem spletl se závodní dráhou.


Ve čtvrtek 9. ledna před čtrnáctou hodinou došlo na komunikaci mezi Kostelcem na Hané a Hluchovem k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. „Dle prvotního oznámení a provedeného šetření měl pětatřicetiletý řidič Opelu Zafira v mírné pravotočivé zatáčce, v místě s podélnou čarou souvislou, předjíždět před ním jedoucí osobní automobil. Při tomto manévru mu však od Hluchova do protisměru vyjela Škoda Octavia, střetu se řidič Opelu pokusil zabránit zařazením před předjížděné vozidlo, ale kontaktu s protijedoucím se mu již zabránit nepodařilo. Po bočním nárazu vozidel Škoda Octavia vyjela vpravo mimo komunikaci do příkopu a následně do pole. Opel zastavil na komunikaci,“ popsal kolizi František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
„Sedmačtyřicetiletá řidička Octavie při nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob naštěstí nedošlo,“ prozradil Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. „Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami,“ dodal policejní mluvčí.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-