Příjemnou noc, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Platanová alej v Rejskově ulici v Prostějově se v celonárodní hlasovací soutěži o Alej roku 2019 neztratila. Ba právě naopak, v devátém ročníku soutěžilo rekordních 96 alejí a stromořadí ze všech krajů Česka, kterým svůj hlas poslalo více než 7 500 lidí, přičemž ta prostějovská získala hned druhý největší počet hlasů a stala se nejúspěšnější v rámci Olomouckého kraje.


Prvenství míří do Středočeského kraje, když Alejí roku 2019 se stalo památné stromořadí u Rakovnického potoka, které měří tři a půl kilometru. Platanová alej v Rejskově ulici skončila jako druhá. „Je nám na jednu stranu velice líto, že jsme nezískali TOP ocenění. Přesto druhé místo v celkovém, republikovém hodnocení je skvělé. V krajském hodnocení jsme pak obsadili nejvyšší příčku,“ zareagovala na výsledky Milada Sokolová, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov. „Platanová alej v Rejskově ulici je pro všechny z nás tou nej a srdcovou záležitostí. Jistě se do dalšího ročníku přihlásíme a budeme bojovat o její celkové prvenství,“ dodala kurážně.
„Vítězným alejím gratulujeme. Všem alejím a stromořadím v naší krajině přejeme stovky let příjemného života s námi lidmi,“ přispěchala se vzkazem Marcela Klemensová ze společnosti Arnika, která soutěž pořádala.
Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Lidé objevují nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorňují na ta, kterým hrozí zánik, a představují mladé aleje, které společně vysázeli. Celkové pořadí soutěže v rámci ČR
alej počet hlasů

1. Památná alej u Rakovnického potoka 731
2. Platanová alej v Rejskově ulici v Prostějově 534
3. Ke Kozmickým ptačím loukám 383

Celkové pořadí soutěže v rámci Olomouckého kraje
alej počet hlasů

1. Platanová alej v Rejskově ulici v Prostějově 534
2. Priessnitzova lázeňská kolonáda 297
3. Javorová alej k Bludovečku 69
4. Poutní alej na Svatém Kopečku 56
Zdroj: Magistrát města Prostějova


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-