Dobrý podvečer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Platanová alej v Rejskově ulici v Prostějově se v celonárodní hlasovací soutěži o Alej roku 2019 neztratila. Ba právě naopak, v devátém ročníku soutěžilo rekordních 96 alejí a stromořadí ze všech krajů Česka, kterým svůj hlas poslalo více než 7 500 lidí, přičemž ta prostějovská získala hned druhý největší počet hlasů a stala se nejúspěšnější v rámci Olomouckého kraje.


Prvenství míří do Středočeského kraje, když Alejí roku 2019 se stalo památné stromořadí u Rakovnického potoka, které měří tři a půl kilometru. Platanová alej v Rejskově ulici skončila jako druhá. „Je nám na jednu stranu velice líto, že jsme nezískali TOP ocenění. Přesto druhé místo v celkovém, republikovém hodnocení je skvělé. V krajském hodnocení jsme pak obsadili nejvyšší příčku,“ zareagovala na výsledky Milada Sokolová, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov. „Platanová alej v Rejskově ulici je pro všechny z nás tou nej a srdcovou záležitostí. Jistě se do dalšího ročníku přihlásíme a budeme bojovat o její celkové prvenství,“ dodala kurážně.
„Vítězným alejím gratulujeme. Všem alejím a stromořadím v naší krajině přejeme stovky let příjemného života s námi lidmi,“ přispěchala se vzkazem Marcela Klemensová ze společnosti Arnika, která soutěž pořádala.
Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Lidé objevují nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorňují na ta, kterým hrozí zánik, a představují mladé aleje, které společně vysázeli. Celkové pořadí soutěže v rámci ČR
alej počet hlasů

1. Památná alej u Rakovnického potoka 731
2. Platanová alej v Rejskově ulici v Prostějově 534
3. Ke Kozmickým ptačím loukám 383

Celkové pořadí soutěže v rámci Olomouckého kraje
alej počet hlasů

1. Platanová alej v Rejskově ulici v Prostějově 534
2. Priessnitzova lázeňská kolonáda 297
3. Javorová alej k Bludovečku 69
4. Poutní alej na Svatém Kopečku 56
Zdroj: Magistrát města Prostějova


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments