Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Léta plánování a čekání jsou u konce. A obyvatelé Kostelce na Hané se mohou radovat: místní sídliště Sport totiž získá zcela novou podobu. Pro necelou tisícovku lidí, co tam a v nejbližším okolí bydlí, by mělo nabídnout více komfortu a celkově modernější vzhled. O brzkém započetí první etapy rekonstrukce informovalo město na konci loňského roku prostřednictvím Facebooku.

„Na začátku roku 2020 budeme předávat realizující firmě staveniště v lokalitě sídliště Sport a začneme s první etapou revitalizace daného území. První etapa revitalizace bude probíhat od obytného bloku 729 po Umělecké kovářství Stawaritschovi a bude zahrnovat vybudování parkovacích míst pro automobily, nové chodníky, rekonstrukci veřejného osvětlení, vybudování sportovního hřiště, dětského hřiště a výsadbu zeleně,“ píše městský úřad. První etapa by měla stát 15 milionů korun.
Podrobnosti přidal pro Večerník starosta Kostelce na Hané. „Etapy budou celkem čtyři, chtěli bychom je realizovat vždy po roce. Bude záležet na dotacích. I na druhou etapu máme hotovou žádost,“ vyjádřil se František Horák. Ten také přiblížil, co konkrétně by mělo na sídlišti projít obnovou, změnou. „Sídliště bylo postavené v šedesátých letech minulého století a celkově tak potřebuje úpravy. Zejména se jedná o veřejná prostranství, jsou zde špatné chodníky, osvětlení, nedostatečné možnosti k zaparkování, chybí mobiliář. A zeleň. Je potřeba to napravit,“ odkryl plány kostelecký starosta.
Shodou okolností slavilo sídliště v loňském roce padesátiny. Při této příležitosti se také v sokolovně uskutečnila výstava mapující vznik a následný vývoj sídliště. Zorganizoval ji jeden z předchůdců současného starosty Jiří Kintr. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments