Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Léta plánování a čekání jsou u konce. A obyvatelé Kostelce na Hané se mohou radovat: místní sídliště Sport totiž získá zcela novou podobu. Pro necelou tisícovku lidí, co tam a v nejbližším okolí bydlí, by mělo nabídnout více komfortu a celkově modernější vzhled. O brzkém započetí první etapy rekonstrukce informovalo město na konci loňského roku prostřednictvím Facebooku.

„Na začátku roku 2020 budeme předávat realizující firmě staveniště v lokalitě sídliště Sport a začneme s první etapou revitalizace daného území. První etapa revitalizace bude probíhat od obytného bloku 729 po Umělecké kovářství Stawaritschovi a bude zahrnovat vybudování parkovacích míst pro automobily, nové chodníky, rekonstrukci veřejného osvětlení, vybudování sportovního hřiště, dětského hřiště a výsadbu zeleně,“ píše městský úřad. První etapa by měla stát 15 milionů korun.
Podrobnosti přidal pro Večerník starosta Kostelce na Hané. „Etapy budou celkem čtyři, chtěli bychom je realizovat vždy po roce. Bude záležet na dotacích. I na druhou etapu máme hotovou žádost,“ vyjádřil se František Horák. Ten také přiblížil, co konkrétně by mělo na sídlišti projít obnovou, změnou. „Sídliště bylo postavené v šedesátých letech minulého století a celkově tak potřebuje úpravy. Zejména se jedná o veřejná prostranství, jsou zde špatné chodníky, osvětlení, nedostatečné možnosti k zaparkování, chybí mobiliář. A zeleň. Je potřeba to napravit,“ odkryl plány kostelecký starosta.
Shodou okolností slavilo sídliště v loňském roce padesátiny. Při této příležitosti se také v sokolovně uskutečnila výstava mapující vznik a následný vývoj sídliště. Zorganizoval ji jeden z předchůdců současného starosty Jiří Kintr. 

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments