Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Během posledních dnů zasáhly prostějovskou veřejnost tři smutné zprávy o úmrtích výrazných osobností. Minulou středu byla ve svém bytě nalezena bez známek života ředitelka Domova pro seniory v Jesenci a bývalá prostějovská zastupitelka Zuzana Bratterová, členka ČSSD.

V pátek večer pak při amatérském fotbálku zkolaboval a následně zemřel vedoucí odboru sociálních věcí magistrátu statutárního města Prostějov Jaroslav Svozil. A do třetice všeho smutného, nedávno zesnul i bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina.
Jak to, proboha, ten rok jenom začal...?!


Po nedávném úmrtí Pavla Sekaniny, dlouholetého ředitele Střední ekonomické školy, současné Obchodní akademie, zemřely minulý týden další dvě významné osobnosti Prostějova. Předsedkyně místního sdružení ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová byla ve středu nalezena bez známek života ve svém bytě. K dalšímu neštěstí došlo v pátek 17. ledna večer. Při fotbalovém střetnutí zkolaboval a náhle zemřel dlouholetý vedoucí odboru sociálních věcí prostějovského magistrátu Jaroslav Svozil!

S dlouholetým ředitelem současné Obchodní akademie Pavlem Sekaninou se jeho rodina a přátelé rozloučili předminulý týden. „Děkujeme všem, kteří nám vyjádřili upřímnou soustrast při ztrátě našeho milovaného. Velký dík patří také současné paní ředitelce Obchodní akademie Evě Lošťákové za tichou vzpomínku,“ vzkázala přes Večerník manželka zemřelého společně s dcerou Pavlínou a dalšími členy rodiny.
Během minulé středy pak zasáhla prostějovskou veřejnost další smutná zpráva. Ve svém bytě byla nalezena mrtvá Zuzana Bratterová, bývalá manželka nedávného náměstka primátora Prostějova Pavla Smetany. Podle informací Večerníku předsedkyně místního sdružení ČSSD a ředitelka Domova seniorů v Jesenci zemřela v noci z úterý na středu ve spánku. „Pracovníci jeseneckého domova ji začali ráno shánět, protože nepřišla do práce. Zalarmovali policii a ta ji našla mrtvou. Zuzana se několik let léčila s rakovinou, tato nemoc mohla být i příčinou její smrti. Tělo paní Bratterové bylo převezeno na soudní pitvu, kterou policie nařídila,“ prozradil Večerníku důvěryhodný zdroj, který si nepřál být jmenován. „Nemohu o tom dost dobře mluvit, jsem z její nečekané smrti zdrcena. Zuzka byla duší naší sociální demokracie a předsedkyně místního sdružení snad dvacet let. Byly jsme dlouholeté kamarádky. Vážila jsem si jí také proto, že dovedla nazývat věci pravými jmény a vždycky a za každých okolností si za svými názory stála,“ svěřila se Večerníku Alena Rašková, bývalá primátorka a současná náměstkyně primátora Prostějova. „Vím, že byla těžce nemocná, ale netušila jsem, že to vezme tak rychlý konec. Zuzana nám všem bude hrozně moc chybět, je to pro nás citelná ztráta,“ hlesla smutně. „Úmrtí paní Bratterové byl pro mě velký šok! Nejenže jsme se pravidelně vídaly při různých společenských a kulturních událostech, ale naposledy jsme se viděly při předávání dárků ze Stromu splněných přání, které jsme zajišťovaly coby Okrašlovací spolek města Prostějova pro klienty Domova seniorů Jesenec. Paní Zuzana byla dáma s přímými názory a mnohým z nás bude velmi chybět,“ napsala Večerníku také další náměstkyně primátora Milada Sokolová.
Večerník na toto smutné téma hovořil i s bývalým prostějovským primátorem. „Zuzana Bratterová zemřela relativně mladá, o to víc mě její smrt zasáhla a šokovala. Smrt ale byla pro ni vzhledem k její těžké nemoci milosrdná, zemřela ve spánku. Byla opravdovou osobností v celé komunální politice a bude nyní na sociální demokracii, aby za ni našla náhradu, což bude velice těžké,“ uvedl Miroslav Pišťák, kterého doplnil současný prostějovský primátor František Jura. „Za celé město bych chtěl rodině paní Bratterové vyjádřit upřímnou soustrast. Vím, co znamenala pro kolegy ze sociální demokracie, a já osobně jsem si této paní vážil i za to, co všechno dělala v sociální oblasti pro potřebné lidi.“
Bohužel všem smutným oznámením nebyl v uplynulém týdnu konec. V pátek večer při sportování zemřel dlouholetý vedoucí odboru sociálních věcí prostějovského magistrátu Jaroslav Svozil! „Další šok, který velice těžce rozdýchávám. Jardovi se při fotbale udělalo špatně a zkolaboval. Byl na místě mrtev. Ano, měl už hodně přes šedesát let, v poslední době často marodil, ale rozhodně to nevypadalo, že měl výraznější zdravotní potíže,“ pronesl smutný primátor Prostějova František Jura. „Jardu znám strašně moc dlouho a za dobu mého působení na radnici jsme spolu řešili nejeden složitý úkol v sociální oblasti. Velmi jsem si jej vážil pro jeho pracovitost, obětavost a zkušenosti, se kterými si hravě poradil s každým úkolem. Dělal věci, které nebyly na první pohled vidět, ale ocenily je stovky lidí, kteří se ocitli v nouzi. Dokázal také ve spoustě věcí poradit nebo si je vzít za své a vyřešit je. Z jeho odchodu je mi velice smutno,“ pravil osudem řádně pohnutý exprimátor Miroslav Pišťák. „Měla jsem jej ráda pro jeho čestnost a láskyplnost. Nic, opravdu nic ze sociální oblasti pro něj nebyl problém, a to jsem s ním úzce spolupracovala už od roku 2009. Když jsem se v pátek večer dozvěděla, že při fotbale upadl na zem a už se nezvedl, nemohla jsem tomu uvěřit. Jak pečoval o ostatní lidi v Prostějově, tak zřejmě nepečoval o své vlastní zdraví,“ dodala Alena Rašková, která s Jaroslavem Svozilem úzce spolupracovala jako primátorka, tak i předtím a potom coby náměstkyně primátora pro sociální záležitosti.
Poslední rozloučení se Zuzanou Bratterovou se uskuteční v pátek 24. ledna ve 12.30 hodin v obřadní síni prostějovského hřbitova. Pohřeb Jaroslava Svozila nebyl ve chvíli uzávěrky tohoto vydání Večerníku ještě stanoven.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments