Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nejsou napojeni na městskou vodu, nemají plyn ani kanalizaci. Rodiny žijící v domech v místech bývalé zahrádkářské kolonie Za Kosteleckou ulicí v Prostějově by uvítali, pokud by se tato situace změnila. To se však nestalo ani po dvou letech od chvíle, kdy Večerník o celé záležitosti informoval.


„Zaujal mě vás návrat po deseti letech, v němž pan starosta Tesař prohlásil, že nemít v Prostějově fotbal je ostuda. Tak jsem se rozhodl aktuálně upozornit na to, že nemít městskou vodu, plyn a kanalizaci na okraji Prostějova, je určitě pro město větší ostudou,“ vyjádřil se před dvěma lety Oldřich Horňák, který již téměř půlstoletí žije Za Kosteleckou ulicí.
Vedení města tehdy celkem logicky argumentovalo tím, že tyto věci si každý stavebník má zajistit sám. „Jelikož v dané lokalitě nevlastníme žádné pozemky, z nichž by v budoucnu mohly být stavební parcely, tak ani neplánuje budování inženýrských sítí,“ vysvětlil tehdejší náměstek Zdeněk Fišer.
Zajímalo nás, jak se věc s odstupem času vyvinula? „Nezměnilo se vůbec nic. Aktuálně si stavíme vlastní čističku odpadních vod, topíme dřevem a přitápíme krbem. Vodu bereme ze studny, ale jelikož obsahuje velké množství dusičnanů, musíme ji dovážet od manželčiných rodičů z Kostelce na Hané. Čekáme pouze na to, že blízké pozemky koupí developeři, kteří tu vybudují sítě, k nimž se pak budeme moci připojit,“ popsal Oldřich Horňák, jemuž zároveň za domem vyrůstá severní obchvat města.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments