Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ve středu 22. ledna se uskuteční v pořadí již 43. jednání Rady statutárního města Prostějov v tomto volebním období. Prostějovští konšelé mají na programu přes sedm desítek bodů. O den později se koná radniční tisková konference, na které nebude pochopitelně chybět ani Večerník a v příštím vydání přineseme podrobné reportáže o výsledcích jednání rady města.


„Hned v úvodu zasedání projednáme zprávu o činnosti městské policie a analýzu stavu veřejného pořádku v Prostějově za rok 2019. Poté přijdou na řadu diskuse o projektovém námětu v oblasti cestovního ruchu a schválení darovací smlouvy Charitě Prostějov. Čeká nás rovněž projednání návrhu participačního rozpočtu města, novelizace vnitřních předpisů na magistrátu a schvalování rozpočtových opatření na mnohé investiční akce,“ uvedl František Jura, primátor Prostějova.
Na programu jednání prostějovských radních samozřejmě nebudou chybět ani majetkoprávní záležitosti. „Budeme se zabývat pronájmy i prodeji pozemků včetně pronájmů garážových stání v městských nemovitostech. Schvalovat budeme rovněž nájmy žadatelům o byty zvláštního určení,“ přidal první náměstek primátora Jiří Pospíšil.
V závěru zasedání se budou radní zabývat i přípravami na první letošní jednání zastupitelstva, ke kterému dojde již 4. února. 

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments