Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 6.8.2020
svátek slaví Oldřiška,
zítra Lada
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 estakadaDopravní komplikace spojené s uzavírkou části rychlostní komunikace R46 a hlavně estakády Haná v souvislosti s dlouhodobou rekonstrukcí vozovky brzy skončí. A to už tento pátek 23. srpna! Večerníku to exkluzivně prozradil šéf Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje...

 

„Aktuálně probíhá na rychlostní komunikaci R46 oprava povrchu na posledním úseku, tedy na estakádě Haná v Prostějově. Touto akcí se završí opravy, které na této komunikaci trvaly dva a půl roku,“ konstatoval pro Večerník v pátek Martin Smolka.

Na estakádě je pokládán takzvaný tichý asfalt, tedy obrusná vrstva s nízkou hlučností. „Jsem spokojený, že nám byl přidělen dostatek finančních prostředků, abychom v relativně krátkém čase odstranili havarijní stav této významné komunikace. Na estakádě ještě provedeme po dokončení oprav kontrolní měření hluku, které ověří protihlukové vlastnosti tichého asfaltu,“ informoval šéf Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje. „Kvalitu oprav prověří čas,“ dodal Smolka.

Prvního muže krajského ředitelství silnic a dálnic se Večerník samozřejmě zeptal na to nejdůležitější, co zajímá Prostějovany. Tedy kdy bude oprava dokončena a s tím také otevřeny dálniční nájezdy směrem na Brno? „Pokládka asfaltu je dokončena. V pondělí 19. srpna začne aplikace vodorovného dopravního značení. Předběžně předpokládáme, že plný provoz na estakádě bude obnoven v pátek 23. srpna,“ prozradil Martin Smolka.

Situaci budeme samozřejmě bedlivě sledovat a z pátečních událostí připravíme do příštího vydání přímou reportáž!

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-