Dobré dopoledne, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ve čtvrtek 16. ledna 2020 oficiálně zahájil svoji činnost v Prostějově nový vojenský prapor zaměřený na bezpilotní letouny. Slavnostního nástupu se účastnil i primátor města František Jura. Nový prapor vznikl na základech roty 102. průzkumného praporu a postupně bude disponovat různými velikostmi dronů včetně těch bojových, dále bude mít na starost i analýzu získaných dat.


„Armáda České republiky v uplynulých letech mnohokrát prokázala svou připravenost dostát náročným úkolům, které jsou na ni kladeny. Ať už to bylo nasazení našich jednotek na zahraničních misích, nebo pomoc doma například při mimořádných událostech, čeští vojáci získali vysoký kredit a uznání odborníků i řadových občanů. Každá armáda se ovšem musí vyvíjet a snažit se držet krok s dobou. Jsem proto rád, že v rámci našeho vojska vznikl útvar specializující se na nasazení bezpilotních prostředků. Události posledních let, a dokonce i posledních týdnů nám ukazují, že bezpilotní systémy musejí být integrální součástí každé moderní armády. Jsou operativní, mají značné technické možnosti a pomáhají chránit životy vojáků i civilistů,“ uvedl na slavnostním nástupu primátor města František Jura.
Bezpilotní prostředky mají v naší armádě dlouhou historii, která sahá až do poloviny 80. let minulého století. Je to však obor, který se velmi dynamicky vyvíjí a je nutné držet krok s aktuálním vývojem. „Novému 533. praporu bezpilotních systémů proto přeji, aby patřil ke špičce v tomto oboru, měl dostatek prostředků na nákup moderních technologií i zájemců o službu v tomto prestižním oboru a úspěchy při spolupráci s našimi spojenci v rámci NATO. Vítám, že bude sídlit právě v našem městě, které má v soužití s armádou dlouhou tradici. Za statutární město Prostějov mohu slíbit, že budeme připraveni mu v rámci svých možností pomoci, pokud to bude třeba,“ vzkázal ještě vojákům primátor. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-