Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 MaršálkováJak je všeobecně známo, od 1. srpna letošního roku nastoupila po svém jmenování radou města do funkce ředitelky Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková. Dva dny před jejím nástupem do funkce radní jednali o jejím platu.A také rozhodli. Ale jak? Kolik peněz vůbec bude pobírat šéfka kulturního městského zařízení? Jestli si jako Večerník myslíte, že tato informace by měla být veřejná, mýlíte se. Stejně jako my...

 „Nemám kompetenci vám takovou informaci sdělovat,“ odmítla zodpovědět dotaz Večerníku Jana Gáborová, tisková mluvčí Magistrátu města Prostějova. „Mohu potvrdit, že jsme na radě projednali a schválili návrh platového zařazení paní ředitelky Maršálkové. Výše její mzdy skutečně není veřejnou informací, to bychom se mohli dostat do problémů se zákonem. Jenom prozradím, že

v rámci nástupního platu bude Jana Maršálková pobírat méně peněz, než měla jako zástupkyně ředitele na Reálném gymnáziu v Prostějově,“ překvapila svojí reakcí Ivana Hemerková, náměstkyně primátora zodpovědná za kulturu ve městě.

A co na to samotná nová ředitelka divadla? „Je to tak, ve školství jsem měla platový tarif dvanáct, v divadle jedenáct... Ale já jsem se o funkci ředitelky divadla neucházela kvůli financím.

A jestli někdo vstoupil do výběrového řízení na tuto funkci jen s vidinou osobního prospěchu, tak se asi spletl. Vůbec mě to nemrzí, že jsem šla s platem dolů. Nejdůležitější je, že se těším na práci, která mě už teď ohromně baví,“ svěřila se exkluzivně Večerníku se svým sympatickým názorem Jana Maršálková.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-