Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nebýt bleskurychlého zásahu členů jednotky Sboru dobrovolných hasičů z Vrahovic, matka dvou malých dětí by už dnes zřejmě nežila.

Právě vrahovičtí záchranáři byli jako první na místě hrozivě vypadající nehody, ke které došlo v sobotu 18. ledna před devátou hodinou ráno na komunikaci mezi Vrbátkami a Vrahovicemi. Řidička za volantem osobního automobilu Fiat Multipla dostala smyk a narazila do stromu.
„Šestadvacetiletá řidička z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládla řízení a dostala smyk. V důsledku toho vozidlo vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde levým bokem narazilo do stromu. Žena při nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena do Fakultní nemocnice Olomouc,“ popsal exkluzivně Večerníku mluvčí prostějovské policie František Kořínek s tím, že škoda na havarovaném autě byla vyčíslena na 55 tisíc korun. „Alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření,“ dodal Kořínek.
Vrahovičtí hasiči mladou ženu namáhavě vyprostili ze zdemolovaného auta a předali ji lékařům. „Jednoznačně tím zachránili život mamince dvou malých dětí! Ráda bych touto cestou poděkovala hasičům, kteří se na zásahu u dopravní nehody podíleli. Jde o velitele družstva Petra Bohanese a dále Jana Sedláčka, Jana Otáhala, Jakuba Fojtíka, Richarda Otáhala a Víta Otáhala. Zraněné řidičce přeji plné uzdravení,“ uvedla náměstkyně prostějovského primátora Alena Rašková.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar