Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 To je ale nadělení! Čáru přes rozpočet všem, kteří tvrdí něco o suchu, udělala situace ze začátku uplynulého týdne. Říčka Hloučela se totiž rozvodnila a voda zcela zatopila nedávno vybudovaný podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Prostor tak bych neprůchodný i neprůjezdný pro cyklisty. A jak si Večerník všiml, stav vody neklesl ani na konci týdne...


Koryto řeky Hloučely v těchto dnech v některých lokalitách nepojme množství protékající vody. Jedním z takových míst je plocha pod mostem v Olomoucké ulici, kde byl nedávno zprovozněn manipulační průchod pod frekventovanou komunikací, který je nyní zalit vylévající se vodou z koryta řeky. Sociální sítě zaplavily nespokojené reakce komentujících. Na často padající dotazy, zda nejde o chybu při projektování plochy, reagoval na žádost Večerníku náměstek primátora Jiří Rozehnal: „Manipulační plocha pod mostem je navržena tak, aby byla průchozí v maximální počet dní v roce na standardní výšku hladiny toku. V případě zvýšené hladiny dojde k zaplavení a manipulační plocha není průchozí. Inženýři ani projektanti neudělali žádnou chybu, tak s tím bylo počítáno, abychom stavbu mohli vůbec realizovat. Důvodem je to, že vodní tok nesmí být kapacitně zúžen z důvodu průchodnosti větší vody. Jde o podmínku správce toku, která vychází z bezpečnostního a povodňového plánu vodního toku. Po opadnutí vody bude plocha vyčištěna a opět využívána k průchodu osob a průjezdu cyklistů,“ uvedl Jiří Rozehnal.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar