Dobré ráno, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve středu 5. února v poledne přijali prostějovští policisté od strážníků Městské policie Kostelec na Hané oznámení o pohřešování čtrnáctiletého žáka místní základní školy. Okamžitě se rozjela rozsáhlá pátrací akce, která po necelých pěti hodinách skončila šťastně. Žák sedmé třídy při školním výletě nestihl vlak a tak se vydal na cestu sám pěšky...

„Sedmák měl jet se svou třídou na školní výlet do centra Sluňákov v Horce nad Moravou, ale protože si na poslední chvíli musel pro něco odběhnout domů, nestihl odjezd a odjíždějícímu vlaku se spolužáky, učitelkou i svým batohem s telefonem a peněženkou mohl už jen zamávat. Škola ihned věc oznámila rodičům a městskému strážníkovi. Ti po chlapci bezvýsledně pátrali do poledne, pak věc oznámili na policii,“ řekl na úvod policejní tiskový mluvčí František Kořínek.
Do pátrání se ihned zapojili policisté dopravního inspektorátu a místně příslušného obvodního oddělení Prostějov 2. „Ti chlapce vypátrali před třináctou hodinou mezi Kostelcem na Hané a Čelechovicemi na Hané. Chlapec byl živ a zdráv a nedošlo k jeho žádné újmě. Při podání vysvětlení chlapec policistům sdělil, že si myslel, že cíl školního výletu je v obci Čelechovice na Hané. Proto když viděl vlak odjíždět tímto směrem, rozhodl se jít do sousední obce pěšky. V Čelechovicích na Hané pak až do poledne marně hledal centrum Sluňákov a protože ho nenašel, rozhodl se vrátit domů,“ popsal celou anabázi mluvčí prostějovské policie.
Na závěr byl mladík policisty poučen, že správně se měl vrátit do školy. „Pokud by k takové situaci došlo mimo místo bydliště, správným řešením je kontaktovat školu, rodiče, případně policii. V případě, že by neměl u sebe vlastní telefon, je dobré o pomoc požádat například pracovníka dopravce, prodavače v nějaké prodejně a podobně,“ upozornil ještě František Kořínek.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar