Dobrý večer, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kdyby to člověk neviděl na vlastní oči, tak by tomu nevěřil! Jako z jiného světa vypadají fotografie z uplynulé středy 5. února ze silnice u Protivanova. Zatímco celý okres naplno zažívá suchý a teplý leden, v těch místech panovala kalamita jak na Sibiři… V nadcházejících dnech by situaci na silnicích mohl komplikovat silný vítr a popadané stromy.

V noci z úterý na středu napadlo ve vyšších polohách okresu zhruba 5 centimetrů nového sněhu. Když do toho začalo ve středu pořádně foukat, měli řidiči kamionů na problémy zaděláno. „Problémy jsme měli na zhruba půlkilometrovém úseku mezi Protivanovem a Malým Hradiskem, kde uvízlo několik kamionů, čímž zablokovaly silnici. Podařilo se nám dopravu obnovit pomocí traktorů, které je mohly objet po poli a pak vytáhnout,“ potvrdil konický cestmistr Petr Walter s tím, že sníh na silnici ležel ještě v úseku mezi Protivanovem a Drahany. „Jinak to bylo všude bez problémů. Během dne se vítr uklidnil a všechny silnice byly od čtvrtka bez obtíží sjízdné,“ dodal Walter, jehož jsme se při této příležitost zeptali i na výhled na nadcházející týden. „Od nedělní noci do úterního večera platí výstraha týkající se silného větru. Dá se tedy předpokládat, že se na silnicích dočkáme nějakých popadaných stromů,“ upozornil na závěr Petr Walter.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar