Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
TREST PRO DVOŘÁKA POTVRZEN!

A je hotovo! Neuvěřitelnou devět let trvající anabázi s Dušanem Dvořákem snad na nějaký čas ukončil uplynulou středu 5. února Krajský soud v Brně, který potvrdil rozsudek prostějovského soudu nad „veleknězem“ konopné církve. Ten jej za pěstování konopí v podmínce poslal na tři roky do vězení.

Zatímco mnozí konopní aktivisté po posledním rozhodnutí soudu hovoří o šikaně ze strany státu, sám Dušan Dvořák jím rozhodně nemůže být překvapen. Konopí totiž pěstoval navzdory faktu, že za to byl v minulosti opakovaně odsouzen k peněžitému trestu či podmínce. V minulosti jej od vězení zachránilo pouze to, že byl shledán nesvéprávným. Nakonec soudní znalec konstatoval, že Dvořák sice trpí psychickou chorobou, na jejímž základě také pobírá invalidní důchod, za své jednání je ovšem zodpovědný.
Policie přitom u něj sklízela celých dlouhých devět let a za celou dobu na něj bylo kvůli pěstování nelegálního konopí podáno velké množství žalob, ke změně jeho chování to ovšem nevedlo. V posledním případě se pak hájil nejen tím, že konopím chtěl pouze léčit, ale i tím, že všech 133 rostoucích a 111 sušených rostlin zabavených v roce 2018 obsahovalo jen velmi malé množství psychoaktivního THC působícího negativně na lidský mozek. Analýza ze strany policistů však odhalila něco jiného.
„Soud prvního stupně provedl dostatečný rozsah dokazování a všechny důkazy zhodnotil logickým způsobem, takže to nevzbuzuje pochybnosti,“ odůvodnila své rozhodnutí krajská soudkyně Šárka Dufková. Rozsudek je tak pravomocný, Dvořákova obhájkyně nyní zvažuje možnost podání dovolání k Nejvyššímu soudu.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar