Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Policie v Prostějově od letoška posílí. Alespoň s tímto plánem přišlo její vedení. Nově by mělo ve městě vzniknout další oddělení. Informaci potvrdila Policie ČR, Krajské ředitelství Olomouc. „Snahou vedení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje je, aby v Prostějově oddělení hlídkové služby do konce tohoto roku vzniklo. A to s cílem posílit výkon služby v ulicích,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Jitka Dolejšová.Ta zároveň prozradila, co vše se od mužů zákona, kteří by spadali pod nové oddělení, čekalo. A proč vlastně toto oddělení má v Prostějově vzniknout. „Jde o systémové řešení s cílem posílit výkon služby v ulicích, policisté oddělení hlídkové služby budou plnit zejména úkoly na úseku veřejného pořádku ve vztahu k hlídkové činnosti, dále provádět eskorty, řešit přestupky spadající do gesce jejich působnosti,“ prozradila Jitka Dolejšová. Policii by se tímto krokem měla zvýšit akceschopnost.

Dosud ale není jasné, kolik policistů by v Prostějově mělo přibýt. Ani kde by mělo nové oddělení sídlit. Nabízí se třeba areál policie ve Vrahovicích, odkud se před dvěma lety přemístilo jedno z prostějovských obvodních oddělení do budovy hlavního nádraží. „Zatím je vše ve fázi počátečního projednávání záměru, jakmile bude vznik oddělení aktuální, včetně jeho dislokace a početních stavů policistů, budeme veřejnost informovat,“ dodala mluvčí policie. Prostějov aktuálně disponuje dvěma obvodními odděleními, která pod sebou mají šest specializovaných pracovišť. Ta jsou zaměřená třeba na zbraně, nebo na hospodářskou kriminalitu.


Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar