Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Policie v Prostějově od letoška posílí. Alespoň s tímto plánem přišlo její vedení. Nově by mělo ve městě vzniknout další oddělení. Informaci potvrdila Policie ČR, Krajské ředitelství Olomouc. „Snahou vedení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje je, aby v Prostějově oddělení hlídkové služby do konce tohoto roku vzniklo. A to s cílem posílit výkon služby v ulicích,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Jitka Dolejšová.Ta zároveň prozradila, co vše se od mužů zákona, kteří by spadali pod nové oddělení, čekalo. A proč vlastně toto oddělení má v Prostějově vzniknout. „Jde o systémové řešení s cílem posílit výkon služby v ulicích, policisté oddělení hlídkové služby budou plnit zejména úkoly na úseku veřejného pořádku ve vztahu k hlídkové činnosti, dále provádět eskorty, řešit přestupky spadající do gesce jejich působnosti,“ prozradila Jitka Dolejšová. Policii by se tímto krokem měla zvýšit akceschopnost.

Dosud ale není jasné, kolik policistů by v Prostějově mělo přibýt. Ani kde by mělo nové oddělení sídlit. Nabízí se třeba areál policie ve Vrahovicích, odkud se před dvěma lety přemístilo jedno z prostějovských obvodních oddělení do budovy hlavního nádraží. „Zatím je vše ve fázi počátečního projednávání záměru, jakmile bude vznik oddělení aktuální, včetně jeho dislokace a početních stavů policistů, budeme veřejnost informovat,“ dodala mluvčí policie. Prostějov aktuálně disponuje dvěma obvodními odděleními, která pod sebou mají šest specializovaných pracovišť. Ta jsou zaměřená třeba na zbraně, nebo na hospodářskou kriminalitu.


Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-