Dobré dopoledne, dnes je sobota 4.4.2020
svátek slaví Ivana,
zítra Miroslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Dvě obří hromady navezené zeminy budí už nějaký čas pozornost řidičů na okraji Prostějova ve směru do Kostelce na Hané. Jedná se o konsolidační náspy, které budou tvořit základ mostní konstrukce nadjezdu mimoúrovňové křižovatky na konci severního obchvatu Prostějova.


Stavba severního obchvatu Prostějova běží dle časového harmonogramu. Mezi nejproblematičtější části pro stavbaře patří jeho začátek nedaleko rondelu na hranici Prostějova a Držovic a pak také jeho propojení se silnicí ve směru z Prostějova do Kostelce na Hané. Vyústění obchvatu bude překonávat nejen frekventovanou silnici, ale také železniční trať. Z tohoto důvodu vyrostly dva vysoké náspy. „Je nutné vytvořit dostatečně hutný podklad pro budoucí mostní konstrukci. Jakmile to počasí dovolí, tak se část náspů odtěží a začne se navážet materiál, který tam už zůstane. To vše bude spojeno s dalšími stavebními postupy,“ potvrdil náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal.
Stavba severního obchvatu se po dlouhých přípravách rozběhla loni v srpnu a měla by přinést úlevu
zejména přetížené Olomoucké ulici. Dva a půl kilometru dlouhý úsek by měl stát 355 milionů korun a hotový má být v roce 2022. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar