Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle vzbudilo velké pozdvižení! Pět jednotek hasičů ve středu odpoledne zaměstnal požár v Konici. Chytila střecha budovy kadeřnictví stojícího přímo u hlavního autobusového nádraží. Zásah tak mohlo sledovat velké množství lidí.Požár byl nahlášen uplynulou středu 5. února sedm minut před třetí hodinou. Díky frekventovanému místu zaujal dým valící se ze střechy domu a zasahující hasiči velké množství lidí. „Došlo k zahoření od komínu na malé ploše pod střechou. Škody po požáru byly minimální, vše se obešlo bez zranění,“ informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. Kromě profesionálů z Konice a Prostějova u požáru zasahovali také dobrovolníci z Konice, Přemyslovic a Hvozdu.
V budově bývalé Hygie stále ještě funguje holičství a kadeřnictví. Přitom rozlehlý a nevzhledný dům se má společně s vedlejším objektem bývalé Kožetvorby bourat. Demoliční práce již začaly, provozovna se tak v nejbližších dnech musí uzavřít. „Nabídli jsme provozovatelkám možnost uložení nábytku a dalších věcí v obecních prostorách. Dle mých informací by se kadeřnictví mělo přestěhovat do nedalekého objektu Moděvy,“ prozradil nám konický starosta Michal Obrusník.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar