Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Co se to tam stalo? Zásah policistů na Vrahovické ulici vzbudil ve čtvrtek 20. února hodinu po poledni pozornost řady lidí z Prostějova. S dotazy ohledně celé akce se Večerník obrátil přímo na zdejší složky.

Jak se nám podařilo zjistit, kriminalisté na Vrahovické ulici zadrželi muže, který byl podezřelý z toho, že ve své Fabii převáží kradené věci. Tip na něj dostali od kolegů z jiného kraje. „Při prohlídce vozidla se odcizené věci nenalezly, zato měl jeho sedmačtyřicetiletý řidič pozitivní test na látku amphetamin/metamphetamin. Muž přiznal, že v úterý v noci užil jednu ‚lajnu‘ pervitinu. Podrobit se lékařskému vyšetření ovšem odmítl,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Policisté následně zjistili, že muž má uloženy hned dva zákazy řízení a legálně sednout za volant může až za čtyři roky! „Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání i přestupků podle zákona o silničním provozu,“ konstatoval Kořínek. Narkomana nyní čeká soud, kde mu hrozí až dva roky vězení. „Za přestupky řízení pod vlivem zakázané látky a odmítnutí se podrobit odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění navíc pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun plus zákaz řízení na dobu od jednoho roku do dvou let,“ doplnil policejní mluvčí.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar