Dobré dopoledne, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z tohoto se jen tak nedostane. Během pár měsíců se Pavlu Šestákovi převrátil život naruby. Urostlý feťák závislý na pervitinu sice kvůli drogám přišel o řidičák, jinak to však ještě ke konci uplynulého roku vypadalo, že navzdory totálnímu ignorantství ve vězení jen tak neskončí. Jenže pak se společně s Tomášem Mádrem dopustil hodně drzé krádeže v obchodě v Brodku u Prostějově a už se to s ním vezlo. O měsíc později mu stejný parťák asistoval u hrozivého masakru sekáčkem na maso, k němuž došlo v Bedihošti.

 

V úterý 24. března by se u Okresního soudu v Prostějově mělo konat hlavní líčení s Pavlem Šestákem. Feťák se zálibou v bojových sportech bude obžalován z krádeže, které se dopustil společně s Tomášem Mádrem a Adélou V.
V obchodě v Brodku u Prostějova si nabrali spoustu alkoholu a z prodejny utekli i s pojízdným vozíkem, který hodili do nachystaného vozu. Po krádeži však ujíždějící zloděje sledoval civilní vůz. Když pak zastavili v Želči, obklopila je zanedlouho čtyři policejní auta.

Ke krádeži se už přiznal

Pavel Šesták v procesu s Tomášem Mádrem vystupoval jako svědek, v této roli vypovídal zcela po pravdě a ke krádeži se plně doznal. „S Tomášem Mádrem se znám od učňáku. Ukradený alkohol jsme chtěli vyměnit za pervitin,“ potvrdil Pavel Šesták, který je kromě krádeže aktuálně obviněn také z únorové vraždy, k níž došlo v Bedihošti. Zfetovaný Šesták v hádce tehdy majiteli domu, u něhož bydlel, nejprve usekl ruku v zápěstí, následně jej zohavil na hlavě. Po incidentu utekl, policisté jej však brzy vypátrali. Napadený muž o několik dní později v nemocnici zemřel.

Hrozí mu i výjimečný trest

Nechutnému incidentu měla být přítomná kromě Tomáše Mádra také Michaela V. Právě na ni se Šesták snažil část odpovědnosti za vraždu hodit. „Celé to bylo kvůli ní, ona dobře věděla, že jsem dělal v řeznictví. Kdyby nepřišla s tím sekáčkem na maso a nepodala mi ho, tak bych mu dal maximálně dvě facky a byl by klid,“ dušoval se Pavel Šesták u hlavního líčení s Tomášem Mádrem, v němž byl pouze v roli svědka.
Navíc se v tomto případě vražda vůbec neprojednávala. Dá se však předpokládat, že podobným způsobem se pokusí hájit i u Krajského soudu v Brně, kde bude z vraždy obžalován. Tam mu i vzhledem k brutálnímu způsobu útoku bude hrozit trest od 15 do 20 let, vyloučen není ani trest výjimečný.

Nejdřív krádež, pak vražda

Nelze přitom očekávat, že by mu podobná obhajoba mohla být k něčemu platná. Je totiž jasné, že odpovědnost za své činy si nese každý z nás sám. Ještě předtím, než bude obžalován v Brně, by si však Pavel Šesták měl v úterý v Prostějově vyslechnout rozsudek za celkem banální krádež. Už její provedení však napovídalo tomu, že tomuto člověku je víceméně všechno jedno...

 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar