Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 namesti_tgmPrvní muž magistrátu Miroslav Pišťák svolal na čtvrtek 5. září od 15.00 hodin do zasedací místnosti prostějovské radnice jednání se zástupci politických stran a uskupení kandidujících v předčasných parlamentních volbách, které byly prezidentem České republiky vyhlášeny na 25. a 26. října 2013. Tématem čtvrtečního jednání bude časový plán předvolebních akcí na náměstí T. G. Masaryka.

„Prezident republiky již určil termín předčasných voleb, které jsou tak doslova za dveřmi. Zatím přesně nevíme, které politické strany či uskupení z Prostějova budou mít své kandidátky, to se dozvíme až někdy v polovině září. A protože se mohou vyskytovat některé technické problémy ze strany osob nebo organizací, které pro jednotlivé strany zajišťují předvolební mítinky, rozhodl jsem se svolat takzvaný kulatý stůl. Při něm bych si chtěl pohovořit s představiteli jednotlivých stran a politických uskupení. Zejména o využívání veřejných prostranství při předvolebních mítincích. Hlavně pak půjde pochopitelně o náměstí T. G. Masaryka,“ informoval o účelu nevšedního jednání Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějova.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-