Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Už se o tom hovoří minimálně dva roky. Olomoucká ulice není schopna pojmout hustý dopravní provoz vyskytující se v této ulici zejména během špiček, to znamená okolo osmé hodiny ranní a v rozmezí od čtrnácté do šestnácté hodiny odpolední. Na vině jsou také špatně nastavené semafory, což nyní vedení magistrátu hodlá napravit. Konečně! Pomyslí si mnozí.


Zlepšení dopravní situace na křižovatce Olomoucké ulice s vnitřním okruhem a zlepšení koordinace křižovatek vnitřního městského okruhu, to je výsledek úpravy spínacích plánů světelného signalizačního zařízení. „Odbor správy a údržby majetku města bude za účelem úpravy a doplnění světelné signalizace křižovatek v ulicích Olomoucká, E. Valenty, V. Outraty a na křižovatce ulic Olomoucká, Barákova, Sladkovského a Újezd zajišťovat realizaci opatření na úpravu světelné signalizace,“ potvrdil na tiskové konferenci rady města Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek primátora statutárního města Prostějova. „Konkrétně půjde o úpravu spínacích plánů světelného signalizačního zařízení na výše uvedených křižovatkách, doplnění videodetekce v ulici Újezd a doplnění koordinace křižovatek pomocí DCF hodin. Celkové náklady na tyto úpravy jsou vyčísleny na 320 tisíc korun s DPH. Cílem těchto opatření je zlepšení dopravní situace a zlepšení koordinace křižovatek vnitřního městského okruhu,“ vysvětlil Pospíšil.
Podle náměstkyně primátora pro dopravu v Prostějově by semafory měly být „seštelovány“ nejpozději do konce dubna. „Situaci na zmíněných křižovatkách dlouhodobě sledujeme. I v ostatních lokalitách chceme mít na semaforech takzvanou chytrou kameru, která dopravu bude řídit. V současnosti je tomu tak na křižovatce před železničním přejezdem v Olomoucké ulici. Kamera, pokud je například ucpaná Sladkovského ulice, pustí automobily na hlavní Olomouckou dřív a zajistí delší interval zeleného světla,“ prozrazuje Alena Rašková (ČSSD). „Věříme, že se toto opatření osvědčí i na dalších místech po celé Olomoucké a také na ostatních klasických křižovatkách na vnitřním okruhu města.“

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar