Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned šest nových psů přibylo během jediného dne v útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Jeho provozovatel netají obavy, zda se podaří pro všechny najít nový domov. Příčinou nárůstu jsou nejen pokuty za nedodržování zákona o povinném čipování, ale i aktuální krize ohledně koronaviru.

 

V úterý 17. března se v útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem objevilo hned šest nových pejsků. Přitom dlouhodobě tam přibývá zhruba pět až šest zvířat za měsíc. „Lidé se v těchto dnech zbavují pejsků. Tento trend sledujeme již od Nového roku, kdy vstoupila v platnost novela zákona o čipování psů. Za její nedodržování hrozí vysoké pokuty. V posledních dnech se však počet odložených psů ještě výrazně zvýšil. Navíc se ve velké většině jedná o starší, velké a nemocné psy, kteří nebyli čipováni. Právě pro ně se přitom nový domov hledá ze všech nejsložitěji,“ konstatoval pro Večerník provozovatel útulku Leopold Dostál.
Během března už přišlo do útulku celkem 12 pejsků. „Celkem je u nás nyní ubytováno sedmačtyřicet psů. Kapacita je sice až devadesát míst, ale toho jsme ve své historii dosáhli pouze jednou. Nejhorší je, že nikdo neví, jak to celé bude pokračovat dál. Vše zhoršuje probíhající epidemie koronaviru, šíří se nejistota a nejrůznější fámy,“ posteskl si známý psí nadšenec.
Vše komplikuje i fakt, že útulek je kvůli opatřením vlády aktuálně uzavřen. „Do odvolání se nekoná ani venčení pro veřejnost. Zájemci o osvojení konkrétního pejska však budou po předchozí telefonické domluvě v útulku vítaní,“ vzkazuje Dostál.

 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar