Dobré poledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vylepšit své zázemí, opravit nebo přistavět. To všechno mohou spolky nebo sportovní oddíly na Prostějovsku. Místní akční skupiny, takzvané MAS, totiž postupně od začátku roku vyhlašovaly výzvy na příjem projektů. Skupiny díky penězům ze Státního zemědělského a intervenčního fondu (SZIF) poskytují na jednotlivé projekty statisíce korun. Celkově spolky mohou získat miliony.

A šanci na to se připojit spolky i nadále mají. Například MAS Hanácký venkov stále žádosti přijímá. A hodlá tak činit až do května. „Podpora je zaměřena na všechny spolky. Je zde ale omezení pro sportovní infastrukturu, například fotbalová hřiště. Jde zkrátka o věci, na které lze získat dotaci i jinak,“ uvedl za MAS Hanácký venkov Dominik Vlč. Například sokolové ale mají šanci, právě sokolovny nebo zázemí kulturních a společenských spolků lze z dotačních peněz zmodernizovat.
Zatímco v minulosti neměla být z těchto peněz spolková a kulturní činnost podporovaná, ale peníze byly třeba pro obce nebo řemeslníky, nyní je vše jinak. Celkově si jen v MAS Hanácký venkov, která zastřešuje téměř 30 obcí z jihu Prostějovska, mohou spolky přijít na dva miliony korun. Nejvíce mohou na jeden projekt získat půl milionu. „V porovnání s minulostí je k dispozici dvakrát tolik peněz než v minulosti, tedy asi čtyři miliony korun. Poptávka ze strany žadatelů ale bývá násobně vyšší,“ dodal Vlč.
Například v Němčicích nad Hanou s bohatým společenským životem by se prostředky mohly hodit. „Byla jsem na schůzích spolků, ale u žádného nevím, že by byl zájem tyto dotační prostředky získat. Jako město pak čerpáme také dotaci, a sice na chodníky,“ poznamenala místostarostka města Jana Oulehlová.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-