Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vylepšit své zázemí, opravit nebo přistavět. To všechno mohou spolky nebo sportovní oddíly na Prostějovsku. Místní akční skupiny, takzvané MAS, totiž postupně od začátku roku vyhlašovaly výzvy na příjem projektů. Skupiny díky penězům ze Státního zemědělského a intervenčního fondu (SZIF) poskytují na jednotlivé projekty statisíce korun. Celkově spolky mohou získat miliony.

A šanci na to se připojit spolky i nadále mají. Například MAS Hanácký venkov stále žádosti přijímá. A hodlá tak činit až do května. „Podpora je zaměřena na všechny spolky. Je zde ale omezení pro sportovní infastrukturu, například fotbalová hřiště. Jde zkrátka o věci, na které lze získat dotaci i jinak,“ uvedl za MAS Hanácký venkov Dominik Vlč. Například sokolové ale mají šanci, právě sokolovny nebo zázemí kulturních a společenských spolků lze z dotačních peněz zmodernizovat.
Zatímco v minulosti neměla být z těchto peněz spolková a kulturní činnost podporovaná, ale peníze byly třeba pro obce nebo řemeslníky, nyní je vše jinak. Celkově si jen v MAS Hanácký venkov, která zastřešuje téměř 30 obcí z jihu Prostějovska, mohou spolky přijít na dva miliony korun. Nejvíce mohou na jeden projekt získat půl milionu. „V porovnání s minulostí je k dispozici dvakrát tolik peněz než v minulosti, tedy asi čtyři miliony korun. Poptávka ze strany žadatelů ale bývá násobně vyšší,“ dodal Vlč.
Například v Němčicích nad Hanou s bohatým společenským životem by se prostředky mohly hodit. „Byla jsem na schůzích spolků, ale u žádného nevím, že by byl zájem tyto dotační prostředky získat. Jako město pak čerpáme také dotaci, a sice na chodníky,“ poznamenala místostarostka města Jana Oulehlová.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar