Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V polovině loňského března se v obecním domě v Pivíně uskutečnila velká premiéra představení Princezna ze mlejna v podání místního dětského divadla. Během uplynulého roku stejnou pohádku vidělo v jedenácti dalších obcích něco přes tisíc diváků. Tím to ovšem celé rozhodně neskončilo!

Princezna ze mlejna se z Pivína vypravila do světa a v žádném případě se tam neztratila. Její poslední představení se konalo až letos v lednu v Obědkovicích. „Obzvláště rádi vzpomínáme na reprízy v Kralicích či sousední Skalce, ale i na mnoha dalších místech. S dětmi v roli tanečníků jsme také vystoupili na pivínském plese. Hraní je velice baví, jsou úžasně šikovné, snaživé a hýří aktivitou,“ mnul si ruce spokojeností Jan Nedbal, který vše připravuje ve spolupráci s Hankou a Zdeňkem Svozilovými a pod patronací místního divadelního souboru Větřák.
K dětskému souboru se přidávají stále noví členové. „Aktuálně jich máme šestnáct a připravujeme s nimi další představení. Tentokrát jsme se inspirovali pohádkou S čerty nejsou žerty, která by měla mít premiéru koncem května opět v obecním domě v Pivíně,“ předeslal Nedbal.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar