Dobré odpoledne, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na jednom místě v Dolní ulici udělal řidič osobního Volva pořádnou paseku. Minulé pondělí odpoledne vyjel ze silnice a nárazem zničil dva elektrorozvaděče. Z místa nehody ale ujel, ovšem ne na dlouho. Večerník byl svědkem toho, jak jej na křižovatce u kostela Milosrdných bratří policisté dohonili a zastavili. Starší řidič pak strážcům zákona „nadýchal“...


„V pondělí třiadvacátého března po šestnácté hodině projížděl po ulici Dolní v Prostějově šestašedesátiletý řidič osobního auta Volvo. Řízení vozidla však nezvládl a sjel vlevo mimo komunikaci. Do cesty se mu při tomto postavily dva elektrorozvaděče, do kterých narazil a poškodil je. Aniž by dopravní nehodu oznámil policistům, z místa ujel,“ popsala událost Lenka Vanková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Jestli si však šofér myslel, že ujede postihu a zůstane i nadále neznámým, přepočítal se. Policisté jej dostihli na křižovatce ulic Svatoplukova a Újezd. „Vzápětí po této nehodě se však na řidiče zaměřila policejní hlídka, která po zastavení vozidla u něj provedla orientační dechovou zkoušku. Ta odhalila, že podezřelý muž řídil pod vlivem alkoholu. Přístroj naměřil hodnotu nejprve přes 0, promile a poté přes 0,7 promile alkoholu v dechu. Řidič s hodnotami souhlasil a přiznal se, že předchozí den večer vypil několik dvanáctistupňových piv. Zraněn nebyl on, ani nikdo jiný,“ prozradila dále Vanková. 

Podezřelému muži policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. „Veškerými okolnostmi a souvislostmi nehody se budou dále zabývat. Celková škoda, která v důsledku dopravní nehody vznikla, byla předběžně vyčíslena na čtrnáct tisíc korun,“ doplnila ještě mluvčí. (mik)

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments