Druhý zápas uplynulého týdne nenabídl na jihu Čech nejpohlednější fotbal. První poločas střetnutí 17. kola Fortuna:Národní ligy nabídl v nedělním odpoledni oboustranně na šance chudý a jedinou zajímavou příležitost Hanáků proměnil šikovnou střelou Píchal. Druhá půle byla překvapivě zcela v režii domácích, kteří předváděli až drtivý tlak. Po jednom z mnoha rohů vyrovnali a dokonce sahali po vítězství, když jim sudí přisoudil pokutový kop. Almeida jej ovšem trestuhodně zahodil a z nenápadného protiútoku vystřelil eskáčku tři body Kopřiva.

Úvodní poločas příliš vzruchu nepřinesl. Hrálo se většinou mezi šestnáctkami, na obou stranách byla hra plná nepřesností. Více na balónu byli hosté z Moravy, kteří se také první střelou na branku ujali vedení. Na konci první dvacetiminutovky domácí na polovině hřiště přišli o míč, zmocnil se jej Píchal, který sám upaloval k brance a zpoza obránce střelou k tyči překvapil brankáře Pecháčka – 0:1.

Těsně poté zahrozili domácí, kterým eskáčko dávalo svými fauly příležitosti při standardních situacích. Volný přímý kop z levé strany nabral před Muchou nečekaný směr a pořádně gólmana eskáčka vystrašil, dorážka Tolna už naštěstí přišla z ofsajdu.

Náznak brejkové situace, které Prostějov umí, přišel deset minut před přestávkou. Koudelka potáhl vpravo balón, Jurásek se ale před gólmanem k míči nedostal. Tři minuty před odchodem do šaten měli domácí vynikající příležitost při přímém kopu z hranice šestnáctky, Holišovu přízemní střelu k tyči zlikvidoval Mucha. Kdyby si Omale místo nadskočení lehl za zeď jako v případě Slavie v Londýně, nemusel Mucha zasahovat vůbec, což byl zřejmě obsah následné diskuse obou spoluhráčů. Po změně stran v podobné situaci už hosté tuto variantu použili, míč z Almeidovy kopačky však mířil nad břevno.

Domácí kouč Brožek poslal do druhé půle dva čerstvé hráče a výrazně tím oživil útočné snažení svého celku. To se zúročilo už po deseti minutách, kdy si na rohový kop naskočil kapitán domácích Navrátil a hlavičkou k tyči srovnal skóre – 1:1.

Tlak Táborska pokračoval a po centru Almeidy Pinc hlavičkoval těsně nad branku. Deset minut před koncem se jeden z domácích prosmýkl u postranní čáry kolem dvou bránících hráčů a na okraji vápna z toho byla přísně nařízená penalta. Míč si na puntík postavil opět Almeida, jenže míč poslal dost vysoko nad branku!

Domácí si sice stále uchovali aktivitu a větší agresivitu v osobních soubojích, k valné šanci se už ale nedostali. Když už to vypadalo, že jsou oba týmy smířeny s bodem, přišel dvě minuty před koncem útok po levé straně a přízemní centr před gólmanem usměrnil na vzdálenější tyč Kopřiva – 1:2.

Eskáčko tak opět venku naplno boduje, a zůstává na půdě soupeřů neporaženým týmem. V průběžné tabulce F:NL se navíc vrátilo na druhé místo!

Miloslav BROŽEK - FC MAS Táborsko:

bezprostředně po utání nebylo k dispozici

Pavel ŠUSTR-trenér 1.SK Prostějov:

„V utkání nám chyběla větší lehkost a takový větší drajv. Soupeř hrál tvrdě, dobře bránil a nám to úplně moc nevyhovovalo. Trochu jsme se na hřišti hledali. Šli jsme sice do vedení po hezké akci, pak jsme se ale nechali zatlačit a soupeř ze standardky vyrovnal. Ve druhé půli byli domácí aktivnější, vše vyvrcholilo penaltou, ale musím říct, že jsme nepodlehli velké panice a na konci jsme dokázali rozhodnout zápas v náš prospěch.“

Statistiky 1.SK Prostějov, SEZÓNA 2020/2021

Z          MIN     IG        VÝ        VN       ŽK        ČK

BRANKÁŘI

Filip Mucha                12        1142    16        5          3          1          0

Michal Bárta              2          186      3          2          0          0          0

Miroslav Bréda                      2          184      1          2          1          1          0

Vojtěch Pitron                       1          0          0          0          0          0          0

Dohrávka 14. kola: Prostějov – Dukla Praha 1:0 (1:0). Branky:  9. Píchal

Dohrávka 15. kola: Táborsko – Vyšehrad 4:0 (2:0). Branky: 44., 75. a 90+1. Tolno, 17. Čapek. Žluté karty: 16. Kříž.

17. kolo: Jihlava – Třinec 1:0 (0:0). Branky: 83. Klobása. Žluté karty: 23. Lacko, 50. Arroyo – 38. Omasta, 42. Tijany, 45. Vaněk, 90+2. Foltyn * Chrudim – Ústí nad Labem 0:1 (0:1). Branky: 44. Bílek z penalty. Žluté karty: 79. Vencl – 54. Prošek, 71. Miskovič, 88. Koubek * Dukla Praha – Varnsdorf 1:2 (0:2). Branky: 58. Souček – 14. a 28. z penalty Kouřil. Žluté karty: 38. Kovernikov, 84. Rada, 90. Chlumecký, 90+1. Piroch – 44. Ondráček * Vyšehrad – Hradec Králové 1:4 (0:2). Branky: 66. Jakab z penalty – 20., 36. a 90+1. z penalty Vašulín, 62. Dvořák. Žluté karty: 53. Kulig – 65. Reichl * Žižkov – Blansko 1:1 (0:1). Branky: 89. Súkenník z penalty – 39. Ngoma. Žluté karty: 86. Řezáč – 88. Helebrand, 90+1. Černín * Táborsko – Prostějov 1:2 (0:1) * Vlašim – Líšeň 2:1 (1:0). Branky: 29. a 63. Červenka – 81. Silný. Žluté karty: 90. Markovič – 82. Jeřábek, 87. Silný.

14. Vyšehrad 17        1          2          14        9:42     5

18. kolo, středa 14. dubna, 16.30 hodin: Prostějov – Jihlava (čtvrtek 15. 4., 14.30), Ústí nad Labem – Vyšehrad (16.00), Varnsdorf – Chrudim, Hradec Králové – Táborsko, Líšeň – Dukla Praha, Blansko – Vlašim, Třinec – Žižkov.

19. kolo, neděle 18. dubna, 17.00 hodin: Chrudim – Líšeň (sobota 17. 4., 14.30), Žižkov – Ústí nad Labem (10.15), Vyšehrad – Prostějov (15.00), Hradec Králové – Třinec, Táborsko – Blansko, Vlašim – Varnsdorf, Jihlava – Dukla Praha.