Dobré dopoledne, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

{jcomments off}36 rasismusJste rasisté a podněcujete rasovou nesnášenlivost! S tou fotografií , kdy jste změnili Číňana na Roma, jste to přepískli! Až takové vzkazy se hrnuly v uplynulých dvou týdnech na adresu redakce Večerníku ze strany policie, romských organizací, společností na ochranu lidských práv a kupodivu i celostátních médií. Těm všem se staly trnem v oku naše reportáže zveřejněné před dvěma týdny pod titulkem „Cikánské útoky se množí“ aneb „Rasismus naruby“.  Kupodivu všechny zajímala samotná koláž, která byla „jen“ ilustračním doprovodem jinak závažného textu, nikoliv samotné události, které se v Prostějově staly. Inu, mediální vlna a přebírání článků je hrozný nešvar...

Naše články, v nichž jsme poukázali na dva konkrétní případy slovního i fyzického napadení právě s rasovým podtextem a vyhrožování smrtí ze strany pachatelů romské národnosti, si přečetlo na webových stránkách Večerníku neuvěřitelných dvacet tisíc lidí, další desítky tisíc čtenářů ho prostudovaly v tištěném vydání.

A masovému množství čtenářů odpovídaly také reakce. Zatímco v celostátních diskuzních fórech, a také na webových stránkách Večerníku, se nás devadesát procent občanů zastávalo a na současné zvyšující se násilí Romů mělo stejný názor, zbytek „rádoby pseudohumanistů“ kauzu odsoudil a někteří dokonce obvinili redakci z rasismu! Také prostějovská policie se nechala slyšet, že problém zbytečně zveličujeme, protože romskou kriminalitu strážci zákona údajně drží na uzdě...  

Neskutečnou hysterii vůči pojetí zpovědi dvou obětí romské kriminality Večerník zaznamenal především u pražské organizace Romea, stejně tak u brněnské společnosti na ochranu lidských práv. Naše redakce však neměla v úmyslu vyvolávat jakoukoliv hysterii, či dokonce rasovou nesnášenlivost, ale „pouze“ na konkrétních případech poukázat na vzrůstající násilí pramenící z řad menšinové komunity. A také upozornit na takzvaný rasismus naruby i v jiných oblastech současného života v Prostějově.

Jaké jsou názory na celou kauzu, při které se během uplynulého týdne dostal Večerník do čela zájmu celostátních médií? A co vůbec bylo důvodem, že do redakce volali novináři ze serverů jako idnes.cz, novinky.cz, Lidových novin i rádia Impuls? A jak bude naše redakce reagovat?

Z důvodu množících se rasistických příspěvků bylo diskuzní fórum zrušeno!

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-