Dobré ráno, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

{jcomments off}36 rasismusJste rasisté a podněcujete rasovou nesnášenlivost! S tou fotografií , kdy jste změnili Číňana na Roma, jste to přepískli! Až takové vzkazy se hrnuly v uplynulých dvou týdnech na adresu redakce Večerníku ze strany policie, romských organizací, společností na ochranu lidských práv a kupodivu i celostátních médií. Těm všem se staly trnem v oku naše reportáže zveřejněné před dvěma týdny pod titulkem „Cikánské útoky se množí“ aneb „Rasismus naruby“.  Kupodivu všechny zajímala samotná koláž, která byla „jen“ ilustračním doprovodem jinak závažného textu, nikoliv samotné události, které se v Prostějově staly. Inu, mediální vlna a přebírání článků je hrozný nešvar...

Naše články, v nichž jsme poukázali na dva konkrétní případy slovního i fyzického napadení právě s rasovým podtextem a vyhrožování smrtí ze strany pachatelů romské národnosti, si přečetlo na webových stránkách Večerníku neuvěřitelných dvacet tisíc lidí, další desítky tisíc čtenářů ho prostudovaly v tištěném vydání.

A masovému množství čtenářů odpovídaly také reakce. Zatímco v celostátních diskuzních fórech, a také na webových stránkách Večerníku, se nás devadesát procent občanů zastávalo a na současné zvyšující se násilí Romů mělo stejný názor, zbytek „rádoby pseudohumanistů“ kauzu odsoudil a někteří dokonce obvinili redakci z rasismu! Také prostějovská policie se nechala slyšet, že problém zbytečně zveličujeme, protože romskou kriminalitu strážci zákona údajně drží na uzdě...  

Neskutečnou hysterii vůči pojetí zpovědi dvou obětí romské kriminality Večerník zaznamenal především u pražské organizace Romea, stejně tak u brněnské společnosti na ochranu lidských práv. Naše redakce však neměla v úmyslu vyvolávat jakoukoliv hysterii, či dokonce rasovou nesnášenlivost, ale „pouze“ na konkrétních případech poukázat na vzrůstající násilí pramenící z řad menšinové komunity. A také upozornit na takzvaný rasismus naruby i v jiných oblastech současného života v Prostějově.

Jaké jsou názory na celou kauzu, při které se během uplynulého týdne dostal Večerník do čela zájmu celostátních médií? A co vůbec bylo důvodem, že do redakce volali novináři ze serverů jako idnes.cz, novinky.cz, Lidových novin i rádia Impuls? A jak bude naše redakce reagovat?

Z důvodu množících se rasistických příspěvků bylo diskuzní fórum zrušeno!

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-