Dobrý podvečer, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

{jcomments off}36 rasismusJste rasisté a podněcujete rasovou nesnášenlivost! S tou fotografií , kdy jste změnili Číňana na Roma, jste to přepískli! Až takové vzkazy se hrnuly v uplynulých dvou týdnech na adresu redakce Večerníku ze strany policie, romských organizací, společností na ochranu lidských práv a kupodivu i celostátních médií. Těm všem se staly trnem v oku naše reportáže zveřejněné před dvěma týdny pod titulkem „Cikánské útoky se množí“ aneb „Rasismus naruby“.  Kupodivu všechny zajímala samotná koláž, která byla „jen“ ilustračním doprovodem jinak závažného textu, nikoliv samotné události, které se v Prostějově staly. Inu, mediální vlna a přebírání článků je hrozný nešvar...

Naše články, v nichž jsme poukázali na dva konkrétní případy slovního i fyzického napadení právě s rasovým podtextem a vyhrožování smrtí ze strany pachatelů romské národnosti, si přečetlo na webových stránkách Večerníku neuvěřitelných dvacet tisíc lidí, další desítky tisíc čtenářů ho prostudovaly v tištěném vydání.

A masovému množství čtenářů odpovídaly také reakce. Zatímco v celostátních diskuzních fórech, a také na webových stránkách Večerníku, se nás devadesát procent občanů zastávalo a na současné zvyšující se násilí Romů mělo stejný názor, zbytek „rádoby pseudohumanistů“ kauzu odsoudil a někteří dokonce obvinili redakci z rasismu! Také prostějovská policie se nechala slyšet, že problém zbytečně zveličujeme, protože romskou kriminalitu strážci zákona údajně drží na uzdě...  

Neskutečnou hysterii vůči pojetí zpovědi dvou obětí romské kriminality Večerník zaznamenal především u pražské organizace Romea, stejně tak u brněnské společnosti na ochranu lidských práv. Naše redakce však neměla v úmyslu vyvolávat jakoukoliv hysterii, či dokonce rasovou nesnášenlivost, ale „pouze“ na konkrétních případech poukázat na vzrůstající násilí pramenící z řad menšinové komunity. A také upozornit na takzvaný rasismus naruby i v jiných oblastech současného života v Prostějově.

Jaké jsou názory na celou kauzu, při které se během uplynulého týdne dostal Večerník do čela zájmu celostátních médií? A co vůbec bylo důvodem, že do redakce volali novináři ze serverů jako idnes.cz, novinky.cz, Lidových novin i rádia Impuls? A jak bude naše redakce reagovat?

Z důvodu množících se rasistických příspěvků bylo diskuzní fórum zrušeno!

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments