Dobré odpoledne, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 sokolUž i Občanská demokratická strana vybrala na Prostějovsku své kandidáty do nadcházejících voleb. „Modří“ absolvovali v uplynulém týdnu maratón sněmů a po něm je jasné, že lídrem za Prostějovsko bude vysokoškolský učitel Petr Sokol (na snímku). To znamená, že okresní jedničkou bude člověk, který dosud ve velké politice nefiguroval.

„V kampani se chci v první řadě zaměřit na boj proti pouliční kriminalitě a proti zneužívání sociálních dávek. Myslím, že lidem oprávněně s těmito problémy dochází trpělivost a stát musí konečně zareagovat,“ popsal, co chce prosazovat, Petr Sokol, který kromě přednášení geografie působí také jako komentátor časopisu Reflex.

Prostějovský lídr ODS radil také jako odborník na volební systémy například nejpopulárnějšímu českému pravicovému politikovi a bývalému ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi. „Ke vstupu do voleb mne přesvědčil zejména pohled na prezidenta Zemana u korunovačních klenot. Nechci, aby v parlamentu seděli jen ti, kteří budou schvalovat jeho nápady a posouvat naši zem směrem na Východ,“ vysvětlil, proč chce vystřídat vysokoškolskou katedru za poslanecké lavice devětatřicetiletý Prostějovan Petr Sokol.

„Nejchytřejší“ Čech do Sněmovny?

Jako prostějovská dvojka za ODS byl na kandidátku v našem okrese vybrán prostějovský zastupitel, stavební projektant a předseda organizace MENSA ČR Tomáš Blumenstein. Protože Blumenstein vede organizaci Čechů s nejvyšší změřenou inteligencí, dalo by se říct, že ODS získala na prostějovskou kandidátku dokonce i „Nejchytřejšího Čecha“.

Svého zástupce bude mít na kandidátce ODS také Konicko, neboť trojkou „modré“ strany bude ekonom Miloslav Dvorský, který jako jediný kandidoval již před čtyřmi roky a připsal si velký počet preferenčních hlasů. Silnou sestavu doplňuje ještě právník a jeden z autorů nového občanského zákoníku Filip Melzer, který byl donedávna dokonce proděkanem právnické fakulty na olomoucké univerzitě.

„Podařilo se nám postavit na kandidátku čtyři osobnosti, které by Prostějovsku určitě ve Sněmovně neudělaly ostudu, a náš kraj by díky nim byl v Praze pořádně vidět. Volbou nových tváří jsme chtěli veřejnosti dokázat, že jsme si na Prostějovsku vědomi toho, že pravice v poslední době udělala chyby a potřebuje novou krev,“ okomentoval pro Večerník „modrou“ kandidátku šéf prostějovské ODS Miloslav Musil.

Krajská trojka

Ve čtvrtek večer se pak rozhodlo o tom, že Petr Sokol bude nejvýše postaveným kandidátem z Prostějovska také na celokrajské kandidátce. Prostějovsku připadla v souboji pěti okresů velmi nadějná třetí pozice hned za primátorem Olomouce Martinem Novotným a zástupcem na obyvatele většího Přerovska. Díky tomu má Prostějovsko šanci na dalšího poslance...

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments