Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 sokolUž i Občanská demokratická strana vybrala na Prostějovsku své kandidáty do nadcházejících voleb. „Modří“ absolvovali v uplynulém týdnu maratón sněmů a po něm je jasné, že lídrem za Prostějovsko bude vysokoškolský učitel Petr Sokol (na snímku). To znamená, že okresní jedničkou bude člověk, který dosud ve velké politice nefiguroval.

„V kampani se chci v první řadě zaměřit na boj proti pouliční kriminalitě a proti zneužívání sociálních dávek. Myslím, že lidem oprávněně s těmito problémy dochází trpělivost a stát musí konečně zareagovat,“ popsal, co chce prosazovat, Petr Sokol, který kromě přednášení geografie působí také jako komentátor časopisu Reflex.

Prostějovský lídr ODS radil také jako odborník na volební systémy například nejpopulárnějšímu českému pravicovému politikovi a bývalému ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi. „Ke vstupu do voleb mne přesvědčil zejména pohled na prezidenta Zemana u korunovačních klenot. Nechci, aby v parlamentu seděli jen ti, kteří budou schvalovat jeho nápady a posouvat naši zem směrem na Východ,“ vysvětlil, proč chce vystřídat vysokoškolskou katedru za poslanecké lavice devětatřicetiletý Prostějovan Petr Sokol.

„Nejchytřejší“ Čech do Sněmovny?

Jako prostějovská dvojka za ODS byl na kandidátku v našem okrese vybrán prostějovský zastupitel, stavební projektant a předseda organizace MENSA ČR Tomáš Blumenstein. Protože Blumenstein vede organizaci Čechů s nejvyšší změřenou inteligencí, dalo by se říct, že ODS získala na prostějovskou kandidátku dokonce i „Nejchytřejšího Čecha“.

Svého zástupce bude mít na kandidátce ODS také Konicko, neboť trojkou „modré“ strany bude ekonom Miloslav Dvorský, který jako jediný kandidoval již před čtyřmi roky a připsal si velký počet preferenčních hlasů. Silnou sestavu doplňuje ještě právník a jeden z autorů nového občanského zákoníku Filip Melzer, který byl donedávna dokonce proděkanem právnické fakulty na olomoucké univerzitě.

„Podařilo se nám postavit na kandidátku čtyři osobnosti, které by Prostějovsku určitě ve Sněmovně neudělaly ostudu, a náš kraj by díky nim byl v Praze pořádně vidět. Volbou nových tváří jsme chtěli veřejnosti dokázat, že jsme si na Prostějovsku vědomi toho, že pravice v poslední době udělala chyby a potřebuje novou krev,“ okomentoval pro Večerník „modrou“ kandidátku šéf prostějovské ODS Miloslav Musil.

Krajská trojka

Ve čtvrtek večer se pak rozhodlo o tom, že Petr Sokol bude nejvýše postaveným kandidátem z Prostějovska také na celokrajské kandidátce. Prostějovsku připadla v souboji pěti okresů velmi nadějná třetí pozice hned za primátorem Olomouce Martinem Novotným a zástupcem na obyvatele většího Přerovska. Díky tomu má Prostějovsko šanci na dalšího poslance...

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments