Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 panakMálem kvůli hlouposti a chamtivosti hostinských společně s jedním „obchoďákem“ zemřel. Nalili mu totiž rum s metanolem! A přestože dodnes kvůli tomu špatně vidí, může si říkat, byl jsem šťastnější, než ti, co to nepřežili vůbec... Přesto všechno devětačtyřicetiletý Jan P. na hostinec „U Klokana“ nedá dopustit a stále je jeho pravidelným hostem. Jak u prostějovského soudu popsal chvíle, kdy mu hrozilo, že zemře?

„U Klokana jsem byl ve čtvrtek, v pátek i v sobotu dopoledne. Vlastně tam kromě pondělí chodím každý den vždycky po práci. Ten týden to bylo jako vždycky, dal jsem si nějaké to pivo a asi tak pět panáků rumu možná víc. Dřív jsem kromě rumu pil i zelenou, ale toho jsem po prohibici nechal. Už v pátek mi ale bylo nějak divně, tak jsem si dal malého frťana slivovice. Trošku to pomohlo,“ začal popisovat své první příznaky otravy Jan P. s tím, že následovaly doslova muka... „V sobotu jsem přišel domů z hub a začaly se mi ztrácet barvy. Když jsem se díval na televizi, obraz byl černobílý. Myslel jsem, že už mi televize blbne nebo co... Pak byly v pokoji bílé stěny, i když jsem je sám před časem maloval na zeleno. Tak to bylo celou neděli a v pondělí už kolem mě byla jenom bílá mlha. Dcera mě odvezla k lékařce a ta mě poslala do nemocnice,“ uvedl dále muž. „Tam jsem si poležel týden a pak mě pustili domů. To už se mi vidění trošku zlepšilo. Dodnes ale vidím rozostřeně,“ dodal Jan P., kterého prý vůbec nenapadlo, že by mu zrovna U Klokana mohli prodat něco špatného. „Nalévali to z flašky od Starorežné, ale kdo to dodává, to mě nezajímalo,“ okomentoval poskytnuté služby.

U Okresního soudu v Prostějově vypovídal i jeho kumpán, který s ním „U Klokana“ pil a posléze také skončil v nemocnici. Ten však byl výrazně stručnější. „Dal jsem si pivo, rum a bylo hotovo...,“ vypověděl Ivo L.

Oba kamarádi však na Klokana nezanevřeli. Přestože chybělo málo, aby kvůli nelegálnímu chlastu už nebyli mezi živými, tak do své oblíbené hospůdky stále pravidelně míří. „Ceny rumu se zde od té aféry nijak nezměnily,“ vysvětlil jeden z důvodů Jan P.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-