Dobrý večer, dnes je pondělí 1.6.2020
svátek slaví Laura,
zítra Jarmil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stát vyslyšel připomínky Hospodářské komory, Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace malých a středních podniků a živnostníků a Komory daňových poradců, aby finanční podporu pro překonání koronavirové krize poskytl také společníkům malých společností s ručením omezeným. Vládní návrh na denní 500korunový příspěvek pro tuto skupinu podnikatelů projednávají poslanci.
Podporu malých „eseróček“ Hospodářská komora prosazovala od začátku koronavirové krize. Stát v době, kdy – byť z pochopitelných důvodů – výrazně omezil byznys většině podnikatelů, nemůže z finanční podpory vynechat desetitisíce podnikatelů, kteří fungují právě jako s.r.o.


„Není výrazný rozdíl například mezi majitelem malé restaurace podnikajícím jako živnostník a hostinským, který si z administrativních nebo finančních důvodů otevřel hospodu jako s.r.o. Vítám proto přístup státu, který i této skupině podnikatelů konečně pomůže. Nyní doufám, že předloha co nejrychleji projde Parlamentem, aby podnikatelé měli peníze na účtech co nejdříve,“ říká prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.
Na podobě kompenzačního bonusu pro s.r.o. se s ministerstvem financí kromě Hospodářské komory podílely i další podnikatelské organizace. V posledních týdnech se ukazuje, že programy, na jejichž přípravě vláda spolupracuje s lidmi z praxe, velmi dobře fungují.
„Po kompenzačním bonusu pro živnostníky je toto již druhý program, na kterém s námi vláda spolupracovala. Je vidět, že vláda díky spolupráci s podnikateli dokáže vytvořit program, který pomáhá rychle a bez zbytečné byrokracie. Pevně doufám, že to bude inspirací i pro další ministry a že společně dokážeme zatím hodně těžkopádnou a pomalou pomoc podnikatelům i jejich zaměstnancům zjednodušit,“ vysvětluje Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.
Projednávaná předloha v mnohém pomůže také rodinným firmám, které zpravidla podnikají právě formou s.r.o. „Vítáme, že se podařilo prosadit v této kompenzaci nejen dva společníky s.r.o., jak bylo původně plánováno, ale i osoby blízké. To de facto znamená výhodu pro rodinné firmy. Také jsme prosadili, aby nebyli potrestáni ti jednatelé či společníci s.r.o., kteří někoho zaměstnávají – za to by měl každý podnikatel v této zemi dostat bonus, a nikoli být vyloučen z podpory,“ popisuje místopředsedkyně představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Pavla Břečková.
Na podobě kompenzačního balíčku se podíleli odborníci na daňovou problematiku, kteří jsou právě s drobnými podnikateli v denním kontaktu.
„Je velmi důležité, že Komora daňových poradců ČR měla možnost podílet se na přípravě obou větví kompenzačního bonusu pro malé podnikatele. Daňoví poradci jsou svým klientům dlouhodobě nejblíže a velmi dobře proto znají jejich problémy i potřeby a dovedou je srozumitelně tlumočit zástupcům vlády,“ uvedl vedoucí sekce správy daní a poplatků Komory daňových poradců ČR Tomáš Hajdušek.
Společníci malých s.r.o. postižených krizí by podle návrhu novely zákona o kompenzačním bonusu mohli žádat o příspěvek 500 Kč denně. Čerpat by ho mohli i zpětně, a to za období od 12. března do 8. června. Celkem tak mohou malí podnikatelé získat za uvedené období bonus ve výši 44 500 Kč.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments