Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak konečně! Notnou dávku let museli chodci směřující z Plumlova do Soběsuk přecházet říčku Hloučelu po relativně úzkém silničním mostě. Přitom provoz na hlavním tahu z Prostějova do Boskovic či na Blansko se stále zvyšoval. Nejpozději koncem června budou pěší moci využívat nový most.

Chodník v Soběsukách plánovalo vedení Plumlova, pod nějž tato místní část spadá, již více jak deset let. Nyní je téměř hotov, čeká se zejména na dokončení mostní konstrukce přes říčku Hloučelu. Ta se začala stavět v průběhu uplynulého týdne.
„Podle smlouvy by chodník včetně mostu měl být hotový do konce června,“ potvrdila Večerníku plumlovská starostka Gabriela Jančíková s tím, že celkové náklady na realizaci projektu byly 5,5 milionu korun. Jeho součástí je i nová autobusová zastávka.
Nový chodník vede kolem místní pily až do Plumlova, když navazuje na části postavené v dřívějších etapách. „Máme vizi, že ho jednou prodloužíme až do Žárovic. Zatím však v této věci nemáme zpracovanou projektovou dokumentaci. Zato už příští rok na jaře by se měl začít stavět nový chodník vedoucí od objektu bývalého kina až na hřbitov,“ předeslala plumlovská starostka.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-